ב"ה יום חמישי, י"א תשרי תשע"ט | 20.09.18
צילום: עומרי פרי
בהתוועדות המסורתית ציינו 70 להולדת הרב קפלן ע"ה

התוועדות שמחת בית השואבה המסורתית, בסוכת הרבנית שרה קפלן מצפת, המציינת את יום הולדתו של השליח הבלתי נשכח, הרב אריה ליב קפלן ע"ה ● התוועדו עם המשתתפים הרבים עד השעות הקטנות של הלילה, השליח הרב יוסף יצחק חיטריק, גיסו של הרב קפלן ומנהל סמינר בית חנה בצפת, ובניו של הרב קפלן, ממלא מקומו השליח הרב חיים קפלן וראש ישיבת צעירי השלוחים הרב זלמן קפלן ● לסיקור המלא ולגלריית תמונות>>>
מערכת שטורעם
התוועדות שמחת בית השואבה המסורתית, בסוכת הרבנית שרה קפלן מצפת, המציינת את יום הולדתו של השליח הבלתי נשכח, הרב אריה ליב קפלן ז"ל. גלרייה מרהיבה ממצלמתו של עומרי פרי.

השנה, ציינה ההתוועדות 70 שנה להולדתו של הרב קפלן. ההתוועדות נערכת כמידי שנה לאחר "הפנינג" ושמחת בית השואבה לכל הקהילה בשכונת גבעת שושנה, כאשר השנה ניצחה על השמחה תזמורת כל ישראל של ר' שמעון ביטון בהרכב מלא עם הזמן החסידי ר' בערל צוקר.

התוועדו עם המשתתפים הרבים עד השעות הקטנות של הלילה, השליח הרב יוסף יצחק חיטריק, גיסו של הרב קפלן ומנהל סמינר בית חנה בצפת, ובניו של הרב קפלן, ממלא מקומו השליח הרב חיים קפלן וראש ישיבת צעירי השלוחים הרב זלמן קפלן.

הדוברים העלו על נס את אופן הנהגתו של הרב קפלן בכלל, ובמיוחד התקשרותו לרבי - שהיו באופן פנימי במיוחד, ללא כל בליטות או סממנים חיצוניים, כאשר התפתח דיון מרתק בין המתוועדים כיצד להנחיל אופן עבודה פנימי, יחד ובמקביל לשמירה והקפדה על ה"ציור החסידי" החיצוני, לדור הצעיר.


כ' בתשרי תשע"ח