ב"ה יום שני, ט' סיון תשפ" | 01.06.20
הדברים פשוטים בתניא ובחסידות. הרב וועכטר
הדברים פשוטים בתניא ובחסידות. הרב וועכטר צילום: שלמה ניימרק
"לרגע לא היה לי ספק מה עמדת חב"ד ומה האמת"

בעקבות פרסום המכתב אתמול בשטורעם עם פירוט ההשקפה החב"דית על הציונות והקנאים בסטמאר, מבהיר הרב מענדל וועכטר מספר נקודות ● "כשני שליש מהמכתב נכתב על ידי הרב יואל כהן. עם זאת מוכרחני לציין שכשליש ממנו, בעיקר המראי מקומות והציטוטים מתוך ספרים, אני כתבתי" ● הרב וועכטר מספר כי המכתב פורסם בתגובה למערכה שניהל נגדו ונגד חב"ד רב חשוב מסטמאר ● ומבהיר: "אני מוכרח לציין שמי שלומד חסידות פשוט מופרך אצלו לחשוב אחרת"
מערכת שטורעם

בעקבות פרסום המכתב אתמול בשטורעם עם פירוט ההשקפה החב"דית על הציונות והקנאים בסטמאר, מבהיר הרב מענדל וועכטר מספר נקודות:

"כשני שליש מהמכתב נכתב על ידי הרב יואל כהן. עם זאת מוכרחני לציין שכשליש ממנו, בעיקר המראי מקומות והציטוטים מתוך ספרים, אני כתבתי. כל זה בתגובה לרב חשוב ביותר מנכבדי חסידות סטמאר אשר באותם ימים ניהל מערכה נגדי ונגד חב"ד", אומר הרב וועכטר.

"אמנם היו לי נקודות מסוימות בתחילת ההתקרבות לחב"ד בהם חיפשתי תשובות, אך לרגע אחד לא היה לי כל ספק בנושא הציונות והקנאות, מה היא הדרך הנכונה ומה היא ההשקפה האמיתית. פשוט שטות לחשוב אחרת.

ידעתי היטב מה עמדתה של חב"ד, ובכלל אני מוכרח לציין שמי שלומד חסידות פשוט מופרך אצלו לחשוב אחרת. הרעיון הציוני מושלל אצלו לגמרי בתכלית השלילה - על פי הסתכלות של חסידות. הדברים פשוטים בתניא שגאולה ומשיח זה גילוי אלוקות ואין לזה כל קשר לדברים אחרים.

למי שמכיר את שיטת החסידות, אין כל ספק מה נכון ואין לו כל שאלות. כל העיסוק בנושא הוא מיותר לגמרי. לרגע לא היו לי ספיקות, תהיות או שאלות לגבי עמדתה של חב"ד בנושא זה".

ז' באייר תשע"ג