ב"ה יום שני, י"ד כסלו תשפ"א | 30.11.20
צילום: ישראל ברדוגו
מפלה לגוש הימין

הבחירות לכנסת: מפלה לגוש הימין. יהדות התורה חוצה את רף חמשת המנדטים. מפלגתו של ברוך מרזל גרמה לאבדן קולות יקרים לימין (בארץ)
כתבי שטורעם

הבוקר פורסמו תוצאות האמת, מהן עולה מציאות עגומה לגוש הימין:

קדימה: 28 מנדטים

העבודה: 20

ש"ס: 13

ישראל ביתנו: 12

ליכוד: 11

איחוד לאומי מפד"ל: 9

גיל (הגימלאים): 7

יהדות התורה: 6

מרצ: 4

רע"מ-תע"ל: 4

בל"ד: 3

חד"ש: 3

בבחירות הללו מסתמן כי יהדות התורה חוצה את רף חמישה המנדטים להם זכו בבחירות עד כה. יהדות התורה, לפי תוצאות האמת, מקבלת את המנדט השישי. זאת ככל הנראה בזכות מאמץ והשקעה רבים של קמפיין הפרסום בראשות משרד הפרסום בולטון-פונטנציאל בבעלות חב"דית.

מפלגת חזית יהודית בראשותו של ברוך מרזל, כצפוי לא עברה את אחוז החסימה. למרבה הצער עד לרגע האחרון נמשך הניסיון ליצור תחושה כביכול המפלגה עוברת את אחוז החסימה, שגרם לאיבוד קולות יקרים לגוש הימין, עובדה שגרמה לתוצאות מרחיקות הלכת שהוצגו לפני שעה קלה.

כ"ח באדר תשס"ו
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
הגב לכתבה

תגובות
13
1. תפסיקו לדוש במים עכורים
אילו גורמים מתוכנו לא היו מחבלים, היה מרזל עובר.

בכל מקרה גם אם כל הקולות של מרזל היו עוברים לימין בכל מקרה לימין לא היה רוב.מה עשינו? הפנינו עורף לאלפי יהודים של מס"נ שרצו ועוד ירוצו כנראה על הגבעות.
כ"ח באדר תשס"ו
2. תנו לנו את מדגם הקולות בכפר
כ"ח באדר תשס"ו
3. חב"ד לא מפלגה
אסור לנו בשום פנים ואופן לייצר מפלגה,כל מפלגה שקיימת יכולה לפנות אלינו ולשכנע אותנו בצדקת דרכה,אבל תביא קבלות שאתה מפלגה, אינך יכול לבא ולומר אני לא מפלגה בא ביחד לייצר מפלגה.היו פעמים שהצבענו עבור אילו שלא עברו ,אבל לפני כן הם היו קיימים,ספרו אותם,ח"ו שחב"ד תבנה מפלגה,כי אז אין לדבר סוף,למה שלא נעשה את זה בעצמינו,מפלגת חב"ד? בנוסף על הנזק העצום שנגרום לעצמינו וכו'ואכ"מ לפרט,אין לר' ברוך מרזל לבא בטענות אלינו הוא רצה לסחוב אותנו למקום שאסור לנו להיות שם,אני לא הצבעתי עבורו,אבל בכל ליבי קויתי שהוא יכנס ואז יהי' לנו למי להצביע בפעם הבאה,
כ"ט באדר תשס"ו
4. חבדניק עם זיכרון קצת מעבר ...
האופציות היו רבות .. אלי ישי מנפנף ברווחה ליצמן מפזר עיתונים עם תשבחות ערב בחירות ואפילו בני אלון הגיע מחוייך ועשה לכולנו שלום לא לפני שכרסם עוגיות מול מצלמות .
בתור אחד שמשתייך לחסידות שהרבי שלה מסר את נפשו בנושאי שלמות הארץ לא העזתי להצביע למפלגות שאילולא הם יתכן והמפה הפוליטית שונה הייתה ..
אותם מפלגות שנתנו יד לממשלות דמים, אותם מפלגות שסללו את הקרקע להסכמי חברון ואוסלו .. כמובן שתמיד הייתה תמורה , נזיד מקוואות או מעיינות של חינוך תורני,אפשרו הסכמים מרחיקי לכת . (לגיטימי בעליל אם אתה מתפלל בייזדים ) אותם מדובללי זקן בלבוש חרדי עשו הכל בכדי שארצנו לא תשאר שלמה .. ש"ס תומכת בהחזרת שטחים בהסכם עתידי .. גימל גם יחזירו את בני ברק אם ליצמן רק יקבל את וועדת הכספים .
לאלו שהזיכרון חלק אינטגרלי מאישיותם אזכיר ששינוי קמה ונבנתה על הסלידה שהמפלגות תאבות הבצע עוררו בקהל . ..
האופציה שנשארה לי היא כמובן האיחוד . כאחד שמעריץ את אריה אלדד בכל מאודי
שמחתי לשמוע שלפי כל התחזיות הוא בפנים לאור זאת החלטתי שאם שאול יהלום מתנדנד אני לא זה שידחוף אותו בידיי פנימה לתוך הרשימה, ולו רק בגלל שהוא לא מייצג אותי וגם בגלל שהוא סתם כבד .
בתוך כך פתאום צפה ועלתה לי דמותו התמירה של ידידינו ברוך מרזל .
אותו ברוך שבחוסר מקצועיות ותמימות מפליאה מנסה את כוחו במערכה, מרזל הוא הקול הברור ביותר החד ביותר ולדעתי גם ההגון ביותר . אני לא זה שלא יתן לו את הצ'אנס . חבד תנועה לא פוליטית חזרו חזור ושנן גדולי רבננו אך באורח פתע שבוע או שבועיים לפני הבחירות כל רב ודרשן ידע לצטט סוקרים וסקרים , ידע להמליץ למי כן ולמי לא .. ידע לבקש ולדרוש למי להצביע ולמי לא .ידע לטלפן לכל הניידים שהיו ברשותי בעשור האחרון עם הקלטות פוליטיות בעליל..
בתוך כך התחזקה בליבי הערכה לאותו אדם שחרף כל ההכפשות רץ בכל נפשו .
פרופ' כץ ידע לצוטט אך שלשום שמרזל היה קרוב מאיי פעם לכנסת אך בימים האחרונים התרחק . אם יחסרו לו קולות ספורים לא אוכל לשאת את האשמה .
נקודה נוספת לחידוד .
כולנו הרי מאמינים שהכל בידי שמים ..תכלס' רק שם למעלה יודעים מה יגרום מי , רק מה, כל אחד צריך לעשות את ההשתדלות . אז אנחנו עושים השתדלות . מצביעים מרזל . אפרופו השתדלות .
כל ממשלות השמאל לא הצליחו ולו פעם אחת להוריד ישוב מאחז או פחון במעלה הר . ככה זה שהימין באופוזיציה .. אז אתם יודעים מה .גם אם הבטיחו לי שמרזל לא יכנס והקול ילך לקדימה, אני לא יבכה על כך ..

את ההשתדלות שלי אני עשיתי , הצבעתי מרזל .
כ"ט באדר תשס"ו
5. מי באמת אשם באיבוד הקולות של מרזל?
ברוך מרזל כיהודי שדואג באמת לעם-ישראל ומוסר את נפשו למען ארץ-ישראל הקים את המפלגה שלו כדי שיהיה מפלגה אמיתית של הימין.
רוב מוחלט של התומכים במרזל הם אנשים שהתאכזבו מהאיחוד הלאומי, ובלי מרזל הם לא היו מצביעים לשום דבר אחר.
ובכל-זאת כדי למנוע איבוד קולות יקרים, פנה ברוך מרזל לאיחוד הלאומי וביקש לרוץ ביחד, (אפילו בתור בלוק-טכני בלבד, מה שהיה מונע דימוי קיצוני מדי לאיחוד-הלאומי) האיחוד הלאומי שחשש מעצם מציאותו של מרזל בכנסת (שלא יראה לכולם מה זה ימין אמיתי, אח"כ מי יודע, אולי הם עוד יצטרכו להאבק על אחוז החסימה...) לא הסכים לכך בשום אופן.
וכמובן שמרזל לא פרש מהמירוץ לכנסת ובכך נתן לכל מאוכזבי האיחוד-הלאומי אפשרות להצביע.
לדאבוננו אין כל-כך הרבה מאוכזבים מהאיחוד-הלאומי.. ומרזל לא עבר את אחוז החסימה.
אז מי כאן באמת אשם??
כ"ט באדר תשס"ו
6. יהדות התורה תומכת בה"תכנסות" - חיזוק לתגובה 4
רק היום בבוקר הודיע אברהם רביץ . כי ההתכנסות של אולמרט טובה היא ואין להם קווים אדומים!! אין להם .. הם ירוצו לממשלה לזרעות שמאלמרץ ..
חסידי חבד אשריכם שהצבעתם וכיוונתם לדברי רבותיכם ..
העיקר לא מרזל
כ"ט באדר תשס"ו
7. תקראו את תגובה מספר 4
יישר כח, ותודה שפרסמתם!!!
סומך ידיי על כל מילה!
כ"ט באדר תשס"ו
8. למרות הכל!

ב"ה, ער"ח ניסן ה'תשס"ו

חז"ל אומרים על היצה"ר שהוא השטן והוא מלאך המות.

כלומר, היצה"ר מופיע ב-3 וארייציות:
בתחילה מסית לדבר עבירה, אח"כ עולה ומסטין (מקטרג) ואח"כ מטיל על האדם את העונש.

יש גורמים מתוכנו שניהלו מסע הסתה ואוירה ציבורית נגד בחירה במרזל, אותם חוגים כעת מתבכיינים ש"אבדו קולות יקרים" (אגב, גם אם כל הקולות של מרזל היו עוברים לימין - עדיין הימין רחוק מלהיות "גוש חוסם" כך שבהיבט הפרלמנטרי - אי אפשר להצביע על נזק ממשי, אגב אילו היו הקולות של מרזל עוברים ל"איחוד הלאומי" הייינו מקבלים את שאול יהלום וגילה פינקלשטיין).

מרזל והתומכים בו (ובתוכם האירגונים ה"קיצוניים" החרדים לשלימותה של ארץ ישראל, והיראים מפני סכנת שפיכות הדמים רח"ל ומעליית החאמס כתוצאה מ"מתינות" בכגון דא) לא הפסיקו להרעיש כל הזמן על הסכנות האיומות העומדות להתרחש מעל ראשינו. השאר, ובתוכם גם ידידים מהחוג הקרוב לנו, הגיבו אך בקול ענות חלושה. אלה שכאחוזי תזזית הרעישו, הפכו עולמות והרימו טלפונים שלא להצביע מרזל, היו די פסיביים בשעה שאנחנו היינו אחוזי תזזית ערב גירוש היהדים ופיצוץ בתי הכנסת. והדברים ידועים וכואבים.

והתוצאה: תמיכה דלה של הציבור הכללי במפלגות הימין עד כדי סטירת לחי של ממש, וזאת, למרות האסון הגדול של גוש קטיף, ולפניו - הסכם אוסלו!

כעת ש"ס ואגו"י כנראה יצטרפו בדרך זו או אחרת לממשלת אולמרט שכבר הכריז שצריך לוותר על חלקים מ"ארץ ישראל האהובה", ואנחנו נמשיך להתפלפל ולדאוג לתדמית מחוייכת.

ועוד נקודה:

נכונו לנו עוד מאבקים גדולים שמיקומם יהיו לא רק בפרלמנט אלא גם בשטח. מי שיעשה את "העבודה השחורה" יהיו כנראה אלה שתמכו במרזל ודומיהם.

ולכן, למרות הכל, לפענ"ד חשוב היה להראות שאנו לא מפנים עורף למרזל ולמה שהוא מייצג.
קרוב ל 60,0000 התפקדו כידוע למרזל, רבים נטשו בעקבות שטיפת המוח האמורה. 25,0000 שנשארו נאמנים מעידים שעוד נותרו כמה אלפים שהם בבחינת "השאור שבעיסה" של יהודים שאינם נכנעים ומוכנים להמשיך להילחם למרות החושך הכפול והמכופל של הגלות המרה הזו.

בע"ה, למרות הכל - בניסן עתידין להיגאל תמו"י ממש ע"י גואל צדק בחסד וברחמים, וכימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות!


דוד מ. דרוקמן

 

כ"ט באדר תשס"ו
9. ליקוי בשיקול דעת
א. הוא יצר לעצמו דימוי כוחני מתנשא מזלזל ומתלהם, מי רוצה לשבת עם אחד כזה?
ב. הוא עושה רושם של אחד שלא מתחשב באחרים ולוקח את הקופה לעצמו.
ג. העדיף להיות נאיבי או נוקם אכזר ולא לסגת בשום מחיר.
השאר זה כבר בעיה של אלה שהלכו אחריו.
כ"ט באדר תשס"ו
10. קורבנות אשליית המפקד
מי שהאמין למפקד של מרזל מעיד אולי על ראייתו המיתממת והלא מציאותית, רק חבל שדברים אלו נאמרים על ידי אנשים שנחשבו כרציניים.
כ"ט באדר תשס"ו
11. כולכם אותו דבר
אין הבדל בינכם לבין און ליין -כולכם עם דיסלקטיה -שאין לה מזור !
כ"ט באדר תשס"ו
12. הקולות שהצביעו לאיחוד לאומי הלכו ישר לקדימה
הקולות שהצביעו לאיחוד לאומי הלכו ישר לקדימה


בגלל שהם לא עשו הסכם עודפים עם אף מפלגה וע"פ חוק בדד-עופר-אלון הקולות של המפלגות שנכנסו לכנסת אולם לא הוסיפו למנדט נוסף עוברות ישר למפלגה הגדולה: קדימה!!

כ"ט באדר תשס"ו
13. כל הכבוד לשטוערם
בימים האחרונים הכנסתי ושלחתי כמה פעמים תגובות חריפות לכתבות שהתפרסמו באיזה שהוא הקשר לברוך מרזל באתר המתחרה (לא בהצלחה) C.O.L התגובות היו פעם בעד מרזל ופעם כנגדו וראו איזה פלא רק כשהכנסתי תגובת נגד המערכת הכניסה את התגובה, ולעומת זאת במקרה הפוך כשהתגובה היתה בעדו כמובן שלא הכניסו את התגובה.

אני לא נכנס כרגע לגוף העניין האם מרזל הזיק או לא, האם הוא פשע או לא, אני בכ"א לא הצבעתי לו, אבל חרה לי ההשתלחויות האישיות והקטנוניות שהופיעו בכתבות שם בצורה מגמתית ולא הוגנת כלל עבור ברוך מרזל שהוא הרבה יותר קרוב לעמדה שלנו ושל הרבי מאשר שאר המפלגות הדתיות, אמנם ניצטוינו לא להצביע למפלגה שלא תעבור את אחוז החסימה ואכן כך עשינו, אבל איפה נשמע כדבר הזה לרדת עליו בכזו צורה פוגענית ואכזרית.

ולעיקר הדברים ב-C.O.L לא מפרסמים דברים שקצת מפריעים להם ומראים להם את פרצופם המקצועי כביכול.
משא"כ ב"שטוערם" אנחנו רואים לכל אורך הדרך שלא מצנזרים ועובדים בצורה עניינית ומקצועית,

עלו והצליחו
יישר כוח
קידוש השם לליובאוויטש
כ"ט באדר תשס"ו