ב"ה יום שני, י"ד כסלו תשפ"א | 30.11.20
כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א
כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א צילום: ישראל ברדוגו
האדמו"ר מגור נגד התנתקות

חשיפה בלעדית ב'שטורעם': כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א קיבל היום לשיחה בת 25 דקות את הרב טוביה בלוי. שחזור השיחה (בארץ)
מערכת שטורעם

פרסום ראשון ובלעדי ב'שטורעם': היום קיבל כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א בחדרו את רבה של קהילת נווה יעקב הגה"ח הרב טוביה בלוי שליט"א לשיחה של 25 דקות.

השיחה נסבה על מספר דברים, על חלקם לא מוכן הרב בלוי לפרט לנו, אך ממה שהואיל למסור לנו עולה כי כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א הביע את התנגדותו באופן נחרץ לתוכנית ההתנתקות.

הרב טוביה בלוי: "האדמו"ר מגור סיפר על פגישתו עם כ"ק אדמו"ר זי"ע בשנת תשמ"ט. הוא התבטא באוזני כי הם דיברו בנושאים העומדים ברומו של עולם, וכי הוא לא סיפר ולא יספר על תוכן הדברים ששוחחו ביניהם.

אודות כניסתה של אגודת ישראל לקואליצית שרון אמר האדמו"ר מגור כי אם לא היו נכנסים, שרון היה מעדיף קואליציה עם שינוי. "מפלגת שינוי היא דבר שלא היה בהיסטוריה, היו מפלגות שלחמו בחרדים, אבל זו מפלגה שחרטה את המלחמה הזו על סדר יומה כדבר היחיד. לא נשמע כדבר הזה, היה צריך לעשות הכל כדי שמפלגה כזו לא תהיה".

האדמו"ר מגור סיפר לי כי לפני שאגודת ישראל נכנסה לקואליציה פנה אליו אחד מרבני גוש קטיף וביקש ממנו שאגודת ישראל תימנע מלהיכנס לקואליצית שרון. "הוא ישב בדיוק היכן שאתה יושב עכשיו", סיפר לי האדמו"ר מגור, "הוצאתי לו דף ועט ואמרתי לו שאני מוכן לחתום למטה שלא נכנס לממשלת שרון בתנאי שאותו רב יחתום למעלה שהוא שותף ישיר לכל מה שמפלגת שינוי תגרום בישיבתה בקולאיציה, כולל הסבל הבלתי יתואר של משפחת רבות, ברוכות ילדים, שנאנקים תחת הנטל. כמובן שאותו רב לא הסכים לחתום על מסמך כזה".

האדמו"ר מגור הביע את דבריו בכאב רב כנגד תוכנית ההתנתקות ואמר בין היתר: "חושבים שהתוכנית הזו הועילה? ומה בפועל קרה? החמאס עלה לשלטון, זה רק עודד אותם. אנחנו נתנגד גם בעתיד לתוכנית התנתקות כפי שעשינו בעבר".

ביקשתי מהאדמו"ר והצעתי בפניו כי באם יפורסם הדבר באופן רשמי, כי עמדתה של אגודת ישראל היא נגד התנתקות נוספת, הדבר בוודאי יועיל רבות לקדש שם שמים.

עוד סיפר לי האדמו"ר מגור אנקדוטה כי בשעתו היו ראש הממשלה שרון וחבר הכנסת מוניה (אברהם) שפירא ידידים טובים. כאשר ביקש שרון לגזור את הגזירות הכלכליות על משפחות ברוכות ילדים, ביקשתי בערב יום כיפור מבניו של ח"כ שפירא שיבקשו מאימם שתטלפן לשרון, כרעייתו של חברו הטוב לשעבר, ותתחנן בפניו לשקול שנית את הגזירה. "שרון אפילו לא רצה לקבל את שיחת הטלפון", אמר האדמו"ר מגור. "תראה איפה הוא היום...".

כ"ח באדר תשס"ו