ב"ה יום שני, י"ד כסלו תשפ"א | 30.11.20
בואו, תחשבו רגע...

ערב הבחירות מופץ מכתב לחסידי חב"ד כנגד הכוונה להצביע עבור רשימתו של מרזל. כמה נקודות למחשבה בכתבה המלאה (בארץ)
מערכת שטורעם

אחינו ורעינו חסידי חב"ד,

לפעמים, מעשים שנעשים בתמימות, מתוך כוונה רצויה, יכולים להביא לתוצאות הרסניות. לדאבוננו ולבושתנו, רבים מאיתנו, בתמימות ומתוך כוונה רצויה, אך גם מתוך אי-הבנה מוחלטת, הולכים לשחק בבחירות הקרובות לידי חבורת "קדימה" והשמאל, ולתרום תרומה משמעותית ביותר לאובדן הסיכוי להקמת גוש חוסם התנתקויות בכנסת הבאה.

אותם אנשים יהיו הראשונים לנסוע מצפת או מבאר-שבע לירושלים להפגנות נגד הנסיגה הבאה, או לצאת ולחסום את הצמתים בעירם במחאה על מדיניות הממשלה, ועל כך יבורכו. אבל כשיש להם את ההזדמנות הנדירה להשפיע באמת על קבלת ההחלטות, הם זורקים את קולותיהם לפח האשפה וגורמים נזק אדיר, אולי חסר תקנה, למערכה על שלמות הארץ, ועוד באצטלא דקדושה.

במציאות הפוליטית הנוכחית יש אי-בהירות גדולה, אבל גם כמה דברים מאוד ברורים:

1. הבחירות הקרובות יכריעו את גורל יהודה ושומרון. בכנסת הקרובה ייקבע האם תמומש תכנית הנסיגה הגדולה של "קדימה" והשמאל.

2. הפגנות, חסימת צמתים, מחאות, מאמרים, הודעות לעיתונות של "פיקוח נפש", מודעות של "המטה לשלום העם והארץ", מדבקות, כרזות רחוב, קמפיינים פרסומיים נגד נסיגות, כל אלו הם דברים חשובים. אבל עם כל הכבוד להם, כולם ביחד לא שווים כמו אצבע אחת בכנסת, כזו שיכולה ללחוץ על הכפתור הנכון בהצבעה הגורלית הבאה. הסוגיות החשובות כל-כך לעם בישראל נקבעות אך ורק בכנסת.

3. הדרך היחידה למנוע את ביצוע הנסיגה הגדולה מיהודה ושומרון, היא באם יהיה בכנסת רוב של מינימום 61 ח"כים שיצביעו נגד הנסיגה (או לחילופין: 61 ח"כים שניתן יהיה לדבר איתם, לשכנע אותם, ללחוץ עליהם, לשחד אותם, להפגין נגדם ולעשות הכול כדי שירימו את האצבע נגד הנסיגה).

4. בניגוד לבחירות הקודמות, הפעם האפשרות שהבחירות יוכרעו על חודו של מנדט לכאן (גוש השמאל) או לכאן (גוש הימין), סבירה בהחלט.

5. לרשימתו של ר' ברוך מרזל אין שום סיכוי לעבור את אחוז החסימה, שהועלה לאחרונה והוא עומד היום על 2 אחוז. אפילו כאשר אחוז החסימה היה קטן יותר, בבחירות הקודמות, מרזל לא הצליח לעבור אותו, וכל-שכן וקל-וחומר עכשיו, כאשר אלפים מחסידי חב"ד שתמכו בו בפעם הקודמת, מתכוונים לציית להוראת רבני חב"ד ולא להצביע עבורו, וכאשר חלק גדול מהציבור הלא-דתי שתמך בו בפעם הקודמת, תומך עכשיו במפלגתו של קליינר (שגם היא תזרוק קולות רבים לפח).

להבהרת הדברים: אחוז ההצבעה צפוי לעבור את ה-65%. במקרה כזה, מספר הקולות הנדרש כדי לעבור את אחוז החסימה הוא מעל 60,000 קולות! בפעם הקודמת, כשאחוז החסימה עמד על כ-45,000 קולות, קיבלו מרזל וקליינר ביחד 34,000 קולות!

6. מנדט עומד על כ-25,000 קולות. לפיכך, 25,000 קולות או יותר שעשוי מרזל לקבל, לא יכניסו אותו לכנסת, אך יגרמו נזק של מנדט שלם או יותר לגוש מתנגדי הנסיגות!

מציאות פוליטית די דומה כבר הייתה בעבר. בבחירות בתשנ"ב. אגודת ישראל אכזבה כששנתיים קודם לכן ניסתה להמליך את שמעון פרס כראש ממשלה. הימין רץ בשלוש מפלגות: התחייה, מפלגתו של ר' אליעזר מזרחי ומפלגתו של ר' משה לווינגר. שלוש המפלגות הללו לא עברו את אחוז החסימה, עשרות אלפי קולות נזרקו לפח, יצחק רבין הקים ממשלה וברוב של מנדט אחד (!) הביא עלינו את הסכם אוסלו שגרם עד היום לאלפי הרוגים!

רק כשוך להט הבחירות, התפננו כולנו להתבונן טוב יותר בתשובה שקיבל ר' אליעזר מזרחי מהרבי במענה לשאלתו האם לרוץ לכנסת: "יבדוק את אחוז החסימה", כתב הרבי. היה צריך רק להבין.

במצב גורלי כזה, שבו הבחירות יכולות להיות מוכרעות על חודו של מנדט, אפילו אם יש בדל של סיכוי שר' ברוך מרזל לא יעבור את אחוז החסימה, די בכך כדי למנוע הצבעה עבורו. הצבעה עבור מפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה, כמוה בדיוק כהישארות בבית, היפך דעתו של הרבי הברורה והמובנת. מי שיש לו זכות הצבעה ואינו מנצל אותה, תורם להעלאת המנדטים למפלגות האחרות, ובראשן למפלגות שכוחן גדול יותר. במקרה שלנו: כל "נמנע" או "מצביע למפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה", תורם ישירות כשליש מקולו למפלגת "קדימה".

הרי הדברים כל-כך פשוטים. כשתשאלו את אהוד אולמרט, מה הוא מעדיף, שמרזל יוריד את מועמדותו, או שישאיר אותה, תשובתו תהיה פשוטה. ברור שאולמרט רוצה שמרזל יתמודד. מרזל מאבד לגוש הימין אלפי קולות. בשביל "קדימה" מרזל הוא ברכה. לו באמת היה מרזל פוליטיקאי מזן אחר, שאכפת לו מארץ ישראל הרבה יותר מאשר עצמו, היה חייב לפרוש מהמירוץ ולא לסכן את המערכה כולה בגלל מאוויים אישיים. כנראה שבכל זאת הוא כמו כולם.

הניסיונות לחפש מפלגה שמצעה מתאים בדיוק לעמדת הרבי, מגוחכים. מעולם לא הייתה מפלגה בישראל שקיימה את רצון הרבי. בכלל, היחס השלילי של הרבי לכנסת ולמדינה ידוע ולו היינו נוהגים לפיו, היה חל עלינו איסור מוחלט להשתתף בבחירות. אלא מאי, לדעתו של הרבי, בניגוד לשיטת סאטמאר, חלה חובה על כל אחד ואחת לנצל את הזכות לבחור, על מנת להשפיע על הרכב הכנסת, במטרה לחזק ככל האפשר את ענייני היהדות במדינה. לכן, אם מצאנו מפלגה שנראית כפועלת בהתאם לרצון הרבי, אבל אין לה סיכוי לעבור את אחוז החסימה, או לחילופין יש סיכוי שלא תעבור את אחוז החסימה, הרי זה בדיוק כמו לכתוב על פתק את המילה "חב"ד", או "רבי" או "משיח" וברור באלף אחוזים שלא זהו רצון הרבי ולא לזה התכוון הרבי כשהורה להשתתף בבחירות ולהשפיע.

אחינו ורעינו חסידי חב"ד, שלא תגידו שלא אמרו לכם: במקרה שיתברר שהקולות שניתנו למרזל היו הקולות שחסרו לגוש-חוסם-התנתקויות בכנסת הבאה, האחריות לכל מה שיקרה בארץ הקודש, כולל שפך דם יהודי, על ראש כל אחד ואחד ממצביעי מרזל ועל ראש כל אחד ואחד מאלו שנשארו בבית ולא באו להצביע.

מה עושים? בדיוק מה שרבני חב"ד הורו: מצביעים לאחת המפלגות הדתיות שכיהנו בכנסת היוצאת, מתוך ידיעה ברורה שאף אחת מהן אינה מתאימה לדרישות הרבי, אך מתוך מטרה ברורה להגדיל את מספר הח"כים שירימו ידיהם בכנסת הבאה נגד נסיגות.

בברכת אחים בלב ונפש,
חסידים כואבים למען שלמות הארץ

כ"ז באדר תשס"ו
הגב לכתבה

תגובות
16
1. הבל הבלים
עוד לא עברה שנה מאז כל ראשי הליכוד הצביעו בכנסת על חורבן עזה, אז מה אתם חולמים חלומות שלא היו ולא נבראו, ולא יהיו, שיהא ברור כל הליכוד ימשיך ויצביע על חורבן כל ארץ ישראל אם אמנם זה יבטיח להם את הכסאות.
זאת ועוד רבני חב"ד הריצו את הרב מזרחי למרות הפתק של הרבי, ועשו זאת שוב בבחירות האחרונות עם מרזל, ומה פתאום נזעקו ונהיו מומ חים, כל זעקותחהם הנןכחיות הם לא בגלל יעבור או לא יעבור, מלחמה להם פוליטית בתוככי חב"ד ותו לא.
האמן לי, לרבנים אלו יכאב מאד מאד אם מרזל יעבור את אחוז החסימה, הרבה יותר מאשר יקלקל אלפי קולות, וכל ילד יוןדע ומבין את הפוליטקה וההתחסדות הפתאומית שלהם להציל קולות נגד קדימה
הפסיקו עם דמגוגיה זולה ופוליטית שאין לה כלום עם חסידות והתקשרות
כ"ז באדר תשס"ו
2. אמת ויציב
וגם אם הוא יעבור את אחוז החסימה , הוא לא יכול לעזור כלום , וע"ז נתפלל שלא יקלקל
כ"ז באדר תשס"ו
3. בסוף נצטער כולנו על כך שהיה חסר ...
לברוך מרזל רק 1000 קולות כדי להיכנס לכנסת ולהיות נציג נאמן לנו שם. בגלל שהיינו קטני אמונה לחשוב שהוא יכול לעבור את אחוז החסימה.
כ"ז באדר תשס"ו
4. לסיכום ובקיצור:
ובתקוה שתמשיכו להיות הגונים ותכניסו תגובתי:

הצבעה לאגו"י - בזיון לחסיד חב"ד.

ש"ס - מצהירה כבר עתה שאיננה פוסלת החזרת שטחים מיש"ע.

איחוד לאומי - הבעייתיות שבשיתוף המפד"ל בתוכה, וגם בעד אטונומיה לערבים (ובעד גיוס בחורי ישיבות ועוד).

מרזל - הכי קרוב לעמדתנו, ולאור 60,000 המתפקדים שלו + ההיענות הנמוכה כנראה של מצביעים ביום הבחירות - שאז אחוז החסימה יורד

- יש אי"ה סיכויים נהדרים שמרזל יעבור!

כ"ז באדר תשס"ו
5. לסיכום ועוד יותר בקיצור:
סיכויים נהדרים - לא מספיק.

אם אין ביטחון מחוחלט שמרזל עובר, ואין, אסור להצביע לו.

אלו שיצביעו לו וקולותיהם יחסרו למאגר הימין לא יוכלו לומר "ידינו לא שפכו את הדם הזה".
כ"ז באדר תשס"ו
6. מרזל עם סיכוי גדול
מצטרף לתגובה 4
ויש על מי לסמוך הרב דרוקמן והרב גינזבורג וכו'
כ"ז באדר תשס"ו
7. אויי העסקנים של היום זה לא העסקנים של פעם...
הם ממש יותר גרועים.

על-מה כל הבהלה? מה המתקפה הבלתי מרוסנת כנגד מרזל???


כולנו יודעים שרוב קולות אנ"ש יצביעו בעד מרזל כי הוא מייצגה הטוב ביותר של משנת כ"ק אדמו"ר בענייני שלימות הארץ.

כולנו זוכרים כמה צעק הרבי על ה"מפד"ל". כמה ביטוייםן חריפים נאמרו על מפלגה קלוקלת זו שעשתה את ה"מוות" לכל ענייני הרבי "מיהו יהודי" וכו'.

כולנו זוכרים את הבגידה של אגודה ברבי,

וכולנו זוכרים בקדנציה האחרונה כיצד בני אלון זלזל בכל הבוחרים שלו כאשר נדבק לכיסא עד ששרון פיטר אותו.


הפעם באמת לא מתפשרים ושמים מרזל!
כ"ז באדר תשס"ו
8. מרזל טוב ליהודים!
למה לא מתגייסים למרזל ואז מעלים אותו כמו שהעלו את נתניהו?
כ"ז באדר תשס"ו
9. אין למרזל שום סיכוי
שום סקר אובייקטיבי לא נותן לו אפילו שבר אחוז.

זה סתם בועה שמנפחים כמה משועממים בתנועת כ"ך והמופרעים בחב"ד.

ביש"ע אף אחד לא מצביע לו.

שלוחים ביש"ע לא מצביעים לו.

רוב מנין ורוב בנין של אנ"ש לא יצביעו למרזל.

אבל אותם אלפים מעטים שכן יצביעו, הם עלולים לגרום אסון לדורות.

אבל מה איכפת להם.
כ"ז באדר תשס"ו
10. מישהו יודע האם יעקב כהן מס 6 בג' הוא
כ"ז באדר תשס"ו
11. השתתפתי עם אשתי במפקד של מרזל אך לא
כ"ז באדר תשס"ו
12. מאמנים בקב"ה
אני מצביע למפלגה שמאמינה בקב"ה שזה ש"ס או ג'
בטח לא לאיחוד לאומי שמאמין במדינה
תזכרו טוב הבחירות הם גם על תוכנית הליבה וגם על צביון יהודי ארץ ישראל וכו'
כ"ז באדר תשס"ו
13. ש"ס הכי קרובים
הם גונבים מההמשלה הציונית כסף ובונים מקוואות ישיבות תומכים בבעלי תשובה.
כולנו מתגייסים למען ש"ס
כ"ז באדר תשס"ו
14. ליכוד חזק=ממשלה ימנית נגד אולמרט
מרזל גם אם יעלה וגם אם לא יעלה
לא יעזור כלום בממשלה משא"כ גוש ימין שחוסם את הממשלה יההי מצויין עבורנו ועוד יותר אולמרט גם אם יעלה לממשלה אם הליכוד חזק עם כל ממשלות הימין יהיו גוש ימין חזק יהיו רוב מוחץ לאולמרט והם יהיו הממשלה הבאה עם שס אגודה ולאומי שגםפ אם בכל אחד יש את החסרונות שלו הם יור טובים מקדימה שינוי והעבודה רק ליכוד חזק יכול להקים גוש ממשלה ימני ויהיה ממשלה ימנית.
כ"ז באדר תשס"ו
15. ל 13 : מי החליט שש"ס יותר טוב?
אם ש"ס הובילו לאוסלו ונתנו יד למפת הדרכים ועד לאחרונה אלי יש עדיין הצהיר שיש צורך להחזיר חלקים מיש"ע, מי החליט שהם יותר טובים מאגודה, שכבר הבהירה שישבה בממשלה רק כשכבר היה ברור שההתנתקות במילא תעבור, ובכך בלמה את הרס הדת שזממה שינוי.
בכל אופן אגודה היא ברירת המחדל היותר מתקבלת על הדעת.
כ"ז באדר תשס"ו
16. האיחוד הלאומי ומפדל יתפצל לאחר הבחירות
המפדל ואיחוד הלאומי ישבו בממשלת קדימה ויתנו את קולם להתנתקויות נוספות ללא ספק,
מרזל בטוח לא יכנס לכנסת
אלל תזרקו את קולכם למסייעים לדבר עבירה
כ"ח באדר תשס"ו