ב"ה יום שני, י"ד כסלו תשפ"א | 30.11.20
התשובה החסידית ב'המודיע'

חברי הכנסת החסידים של אגודת ישראל ח"כ יעקב ליצמן, ח"כ מאיר פרוש, ח"כ שמואל הלפרט, מפרסמים היום מודעת הבהרה ב'המודיע'
י' רענן

בעקבות פרסום כתבת השטנה ב'יתד נאמן', בעיתוי מפתיע של חמישה ימים לפני הבחירות, ולאחר התנצלותה של יהדות התורה, מתפרסמת היום, כפי שדרשו רבים וטובים מקרב חסידי חב"ד, מודעת הבהרה בעיתון 'המודיע'.

המודעה בולטת בעמודו הראשון של העיתון, עליה חתומים שלושת חברי כנסת של יהדות התורה, וכך נאמר בה תחת הכותרת "הבהרת דברים":

ההליכה המשותפת לבחירות של אגודת ישראל ודגל התורה, ברשימת יהדות התורה והשבת, היא הוראתם, בברכתם ובהכוונתם של מרנן ורבנן גדולי וצדיקי הדור שליט"א, הינה ברכה מרובה ליהדות החרדית, צרכיה וענייניה. שותפות זו מיוסדת על עקרון נהרא נהרא ופשטי', ואין היא מעידה על הסכמה בכל דבר ועניין.

לצערנו פורסמו דברים שאינם ראויים כנגד כ"ק מרן אדמו"ר הגאון הקדוש מליובאוויטש זי"ע, ואנו כואבים על כך מאד.

ואך למותר לציין שאינם לרוחנו, בניגוד לעמדתנו ולא על דעתנו.

כידוע 'המודיע' משתבח כדבר שבשגרה במובאות וציטטות מכבוד קדושת מרן האדמו"ר מליובאוויטש זי"ע ומפעלותיו, כלוח הרמב"ם היומי וכו', וכך ינהג גם בעתיד.

כלל ישראל מצוי בעת קשה וזקוק לעורר רחמי שמים, זכות קדושי עליון זי"ע תעמוד לכלל ישראל להוושע ולהפקד בדבר ישועה ורחמים.

על החתום: ח"כ יעקב ליצמן, ח"כ מאיר פרוש, ח"כ שמואל הלפרט".

כ"ז באדר תשס"ו
 
 
הגב לכתבה

תגובות
18
1. גפני
כשר' י ליצמן צעק שעד שגפני לא יתנצל בפני אדמו''ר מגור שליט''א אין על מה לדבר .ואז גפני הגיע בהחבא .כך עכשיו שגפני יתנצל על הפגיעה ברבי זי''ע .והרי מי שיפגעו מזה זה דגל כי ר' מקלב הוא המועמד לקבל רוטצי'ה . הלפרט .פרוש וליצמן בין כך בפנים .
כ"ז באדר תשס"ו
2. מועצת גדולי התורה
כשיש פגיעה ברבן של ישראל .אז צריך לבוא מחאה מצד מועצת גדולי התורה .ולא מצד חכי''ם שיש להם עניין ריחוי בעניין יומיים לפני בחירות .
כ"ז באדר תשס"ו
3. מעט מדי ומאוחר מדי
לחברי ואחי ממשפחת החסידים, בוא נודה על האמת, אגודה לא אוהבים אותנו הם לא מכבדים אותנו ואולי הם אף בזים לנו. (כמובן שאיני מדבר על דגל התורה, אלא על אגודה) שלא יקנו אותנו בנזיד עדשים של התנצלות רפה.לדעתי כבר עדיף להצביע לשס
כ"ז באדר תשס"ו
4. האם רשאים להחריש לעת כזאת?
הרבי במבטו המיוחד שניבא את העתיד ראה בעיני רוחו את המצב השפל של הדור היתום הזה. אם אינכם מציצים ונפגעים מדי פעם לתוך אתרי אינטרנט של העיתונים הפופולריים במדינה אולי לא תראו מה מתחולל פה מתחת לאפינו. שומו שמים! חקיקה שלא חלמו עליהם החילונים של פעם עומדת על הפרק! נישואין בין גברים, רוצים להתיר כחוק את כל התועבות האסורות בתורה, ועוד מראין בישין שאותם לא שיערו אפילו החילונים ואפילו בן גוריון שאף לתת למדינה איזהשהו צביון יהודי (בעבר היתה רק טלויזיה חינוכית מותרת...)
אני רק חושב - איך יתכן שאנשים מבינותינו יכולים להחריש לעת כזאת, איך נרשה לעצמינו לעת כזאת לחשות ולא לתת כוח לאלמנטים דתיים במדינה - באמתלה של מריבות ופגיעות בכבוד (שכבר ידענו על יחסם של הללו והבאת דעתם הנילוזה אל הכותרות לא שינה את מה שכבר ידענו זה מכבר) . אינני ממעיט בערך גודל החוצפה והעזות וכו אבל אני חושב באותו זמן, שידו של הבעל דבר בנידון, על מנת להרתיע את כל מי שיראת השם נגעה בלבבו ואכפת לו על היהדות במדינה (או מה שניתן להציל ממנה) מלבחור במפלגה דתית - כזאת שתעמוד על משמר היהדות. זיכרו רק שאפילו הקב"ה הסכים ששמו הקדוש יימחק על מנת להכשיר אשה יהודייה. עלינו לפעול, להצביע רק למפלגה דתית, לדחות את כל אילו מחרחרי הריב שמנסים להסיט את מבטינו לעניינים שנראים לכאורה כעומדים ברומו של עולם- פגיעה בנשיא הדור, ברור שצריך לעמוד על כך שיתנצלו (ולא משנה שמי שמתנצל הוא לא מי שפגע - אבל זה מחוץ לעניין) אבל אם יבוא מישהו וידרוש שההתנצלות צריכה להיות דווקא בכתב ודווקא בעיתון זה כו כו, ואם לא - יבחר במפלגה מפוקפקת מבחינה דתית, (כלומר בשעת מבחן לא יעמוד בתוקף נגד חקיקה לא יהודית) הרי שאנחנו תורמים להגברת ההפקרות במדינה, שכבר עכשיו פושטת את צורתה הרוחנית, וכמעט ערומה לגמרי מערכים, אפילו אנושיים, שלא לדבר על דתיים.
העניינים עכשיו בידיים שלנו. השאלה היא אם נושאים שונים יכוונו אותנו להטיל פתק למפלגה חילונית או פשרנית, או שנדע, כמי שאמונים על חכמה, בינה ודעת להתגבר על עצמינו ובכל זאת לבחור למפלגה הדתית ביותר.
כ"ז באדר תשס"ו
5. אנו מוחים
למה הם לא כותבים את המילים אנו מוחים? או משהו בסיגנון
כ"ז באדר תשס"ו
6. בושה וחרפה
שום מילה של מחאה. בושה וחרפה. הפוך יש לגיטימציה ברורה שם "נהרא נהרא ופשטיה" יעני זכותם של שותפינו מדגל התורה לכתוב כך על הרבי מליובאויטש אבל אנחנו לא מזדהים עם זה...
אם יתד נאמן היה כותב כך על הרבי מגור גם אז היתה "הבהרת דברים" משפילה כזו או שאז היתה מחאה נוקבת?!
מי שמצביע ג' מצביע גם לאנטישמים שונאי הרבי. מי שמצביע ג' לוחם בגלוי וללא פשעטלאך נגד הרבי
כ"ז באדר תשס"ו
7. או איחוד או ש"ס
תפסיקו לקשקש לנו את המוח עם תגובות ארוכות כאורך הגלות למה חייבים להצביע רק למפלגה חרדית. כי אתם יודעים מה? אם מפלגה חרדית אז נצביע ש"ס. שם אין אנטישמים שונאי הרבי. אני אצביע או ש"ס או איחוד לאומי. להצביע ג' עבור חבדניק זה כמו לאכול חזיר.
כ"ז באדר תשס"ו
8. כל הכבוד להמודיע!
יפה מצידם על האומץ, ובכלל על הפרסום הרב שנותנים דרך קבע לחב"ד.

ואכן, יש להצביע עבורם ורק עבורם.
זו רצונו הק' של הרבי!
כ"ז באדר תשס"ו
9. הבדלו מתוך העדה הרעה הזאת
אין כאן לא מחאה, בקושי הסתייגות ועוד עם חצי הצדקה שנהרא ונהרא ופשטי'.

הם אפילו לא בלחץ מי יודע מה כי הם מריחים כנראה יותר מהרבנים שלנו שרוב אנ"ש יצביעו מרזל.
ומכיון שכך לא "שווה" להם להסתכסך עם אותם נבלות שכל מהות מפלגתם כפי שהם כתבו זה רק בשביל להלחם ברבי.
הכל כאן זה רק רווח והפסד.
איכס
כ"ז באדר תשס"ו
10. שימו לב למינוח "דברים שאינם ראויים"
כאשר אשר צוקרמן בעיתונו "השבוע" ע"ה כתב נגד גור (ולא נגד האדמו"ר מגור) הרי המודיע יצא למלחמת עולם נגדו,כאשר יתד כותב דברים נוראיים נגד הרבי זה בגדר "דברים שאינם ראויים". גם למחאה פשרנית זו זכינו רק עקב הבחירות שבפתח.
כ"ז באדר תשס"ו
11. מחאה מגומגמת...

למה ההתרפסות בני משמיצנו מה רע בש"ס???
כ"ז באדר תשס"ו
12. למה יעקב כהן
לא חתום הוא מקום שישי ואתם הולכים לצערינו להצביע בשבילו תחשוב טוב תצביע טב
כ"ז באדר תשס"ו
13. רק ג'
כל הכבוד אצכיע רק ג' כהוארתו הברור של הרבי מלך המשיח
כ"ז באדר תשס"ו
14. צריכים זכוכית מגדלת כדי למצא את ההבהרה בהמודיע
המילה מתנצלים אפילו לא מופיעה.

ומה את התנצלות על הפגיעה בתנועת חב"ד ובחסידי חב"ד ?

והתנצלות על פגיעה ברבי היתה צריכה להיות על עמוד שלם בחתימתם של כל חברי מועצת גדולי התורה האדמורים והרבנים.

שיסלחו לי עסקני אגודה המודעה ששמתם היא פחות משיעור כזית ולא רק שלא מקובלת אלא פוגעת יותר כי כך לא מתנצלים על פגיעה בנשיא הדור משיח השם.
כ"ז באדר תשס"ו
15. אותי זה שיכנע להצביע ש"ס
כששאלתי את חבריי למה אינכם מצביעים ש"ס, הרי גם היא מפלגה חרדית, ענו לי, כיון שאין שם שום אשכנזי אחד. זו תגובה שהרבה לא יאמרו אותה, אבל בלבם גם הם חושבים כך.

ואני תמה, האם אנו מוכנים להבליג ולעבור על סדר היום על פגיעה בכבוד הרבי עד כדי כך שהעיקר לא להצביע למפלגה חרדית שאין בה אשכנזי.
כ"ז באדר תשס"ו
16. הכל שקוף
עם קצת מחשבה ,צרכים לדעת באופן ברור שאם הכתבה הזאת ,היה נכתב לאחר הבחירות לא היה שום התנצלות,גם בעבר שיצא חוברת שלמה נגד רבן ומארן של ישראל ,לא ראנו שום תזוזה מכיון אגודת ישראל, ידוע הסיפור שבאו בשעתו להחתים את הרבי מסלונים נגד השבעון השבוע ,לא רצה לחתום כי אמר שביתד מתפרסם כתבה נגד הרבי מחב"ד ואין קול מחאה .וכאן שזה ספק אז כבר יוצאים לעשות החתמות .הדברים צרכים להיות ברורים,אנחנו לא נצביע לאגדות ישראל ,ובקלות אלו נכניס את השישי שלאחר תקןפה של שנתים נכיס עם הקלות שלנו את הנציג השביעי ,שהוא מאתו חוג הידוע, לשמצה,קצת כבוד עצמי,
כ"ז באדר תשס"ו
17. ראוי לציין
עלינו לחלוק כבוד לסלונימער רבי שפרש מן הציבור והורה לכל חסידיו לא להצביע וכפי ששמעתי הבהיר זאת בכמה נקודות:
א,הכניסה לממשלת ההתנתקות.
ב, השטלתנות הגוראית על אגו"י
ג, כל המוסד "מועצת" הפך להיות רק אינטרסנטי בעליל ראיה לכך ההתכנסויות שלהם הן רק לפני בחירות ותו לא , גם כאשר עומדים על הפרק נושאים ברומו של עולם.
ובתור ראיה לכל הנ"ל הוסיף ואמר שהנה על הכתבת הנאצה (הקודמת) ביתד (זוכרים לא ? אתם זוכרים גם מה כתב הרט"ב עצמו בתור תגובה ?) לא פורסמה אף לא שום מחאה.
ובסוף עוד יאמרו לנו שלא שוה להשקיע בחבד כי תמיד נמצא סיבה למה לא להצביע להם.
להוי ידוע לכם האשמה כולה מוטלת על כתפיכם,
לא , שלא תחשבו שאני לא מאריך את כל שלושת החתומים הם אנשים יקרים מאד ש'כל' א' מהם עשה הרבה למען חבד, כן גם ליצמן, אבל מה לעשות שלהצביע לכזו מפלגה זה פשוט 'רבם דקרו'. אנו זוכרים גם את התהלוכות בלג בעומר סג, לא, עוד לא שכחנו. ואותו עיתון שהפעם (עשה טובה כל שהיא אפי' אם תאמר שאין לה תקדים וכו', אני אישית לא חושב כך, שכן מי שיודע מעט מה ששם קורה לא היה כותב כך אבל לא משנה) כתב מחאה כל שהיא בעבר לא הסכים אפי' להכניס מודעה על העצרת בכותל לפני הגירוש על אף שכמה חברי מועצת קראו להשתתף בה ואף השתתפו בה בעצמם. שלא לדבר שלמחרת אפי' לא סקרו את אותה עצרת שלא היתה פינה בירושלים הגדולה שלא הרגישה בה.
לסיכום: על טובותיהם הם, יבורכו מן השמים , הם הרי עוסקים בצ"צ באמונה, אך אני המצביע הלובאויטשי מנוע מלהצביע להם זהו היפך הגמור מכבוד רבו - רבם דקרו...
עצה קטנה מן הצדף ראו נא אנשי אגו"י כמה השותפות עם דגל אינה אמיתית ואנשיהם אינם מהימנים. הם מוכנים לירות לכם ברגלים ואתם תשתקו.וליתר דיוק אף תרדפו אחריהם על מנת לחבקם. הם יעשו הכל בשביל שנציגות המפלגה בכנסת לא תגדל אך את נפשם הצילו מלהיטמא ע"י הקול החבדי. ועוד יותר, את הכח של אגודה לא חזקנו. ואתם מה תעשו, תלטפו אותם, כן כן לפני הבחירות וגם אחריהן. מימין ומשמאל.
האם בשביל כזה איחוד הייתם צריכים את כל הברוך הזה עם בעלזא, האם בשביל כזה איחוד הייתם צריכים להשפיל את עצמכם? איפוא הגאון יעקב ? לאן נאלמתם דום כאשר יוצא בימים אלו הספר "הגאון" שכל כולו ארס ושטנה כלפי כל גדולי החסידות מקדמת דנא, לא, לא רק על הרבי מליובאויטש מדורנו, על המגיד מקוז'ניץ, על הרבי ר' אלימלך מליז'ענסק, 'שומו שמים' אוי לאזנים שכך שומעות אוי לעיננים שכך רואות עפרא לפמייהו, וכל זה תחת הסכמתו של 'צדיק' ו'גדול הדור' מרן ר' חיים קניבסקי, על הבעש"ט ודרכו שמישהו יעז לפתוח את פיו היום? כן, אבל מה לעשות כאשר הולכים נגד משה רבינו שבדור הולכים גם נגד משה רבינו הראשון רבן של כל הנביאים.
וכל אנשי אגודה היקרים: אתם לאן נעלמתם, מדוע נאלמתם פתאום, כל בני ברק מוצפת בפרוספקטים לכל מוסדות הצדקה וחסד שרק קימים בהן מתנוססת בגאוה תמונתו של זה לצד תמונותיהן של כל אדמו"רי דורנו... האמנם?
אבל כן מה לא עושים למען השלום (מכירים את המשפט הזה, אה, כן, בדיוק כמו השלום ההוא כן הוא השלום הזה)
כבר לא מדובר רק בכבוד לובאויטש נו אז איפוא אתם?
אלה הן שאלות שלא בקלות תמצאו להם תשובות.
ולכל המגיבים למיניהם, שאלה לי עליכם: הלזה יקרה יד החסידים על העליונה ?
יעזור ה' ית' שנזכה מהרה לצאת מגלות קשה זו ששמים חשך לאור וכו' וה ברחמיו הרבים יגאלנו בקרוב ע"י משיח צדקנו תיכף ומיד. ומסימים בטוב.
כ"ז באדר תשס"ו
18. התנצלות שמיתנצלות
כאילו שזה משנה לכם משהו אם הם כן אמרו "מתנצלים" או לא. הרי זה רק מילים... ומה באמת???????
כ"ח באדר תשס"ו