ב"ה יום שני, י"ד כסלו תשפ"א | 30.11.20
הרב בלוי משיב ללבלרי 'יתד'

"לא לתת פתחון פה לסט"א להמשיך לדגול ב"מורשת" אותו האיש, בטענה ש"הם לא הצביעו עבורנו". הרב טוביה בלוי משיב במאמר נוקב
מערכת שטורעם

זהות אינטרסים: שנאה

הדברים דלהלן ידהימו ודאי רבים וטובים כי לא יאומנו. אני עצמי התוודעתי להם רק לאחרונה.

שוחחנו, 4 אישי חינוך חב"דיים – מלבדי: אחד-אחד מכפר חב"ד, מנה"ח וצפת – וחזרנו שוב ושוב על הבעיה החמורה של ההתדרדרות אצלנו (כאשר התגובות, בעלות ה"רמה" ה"גבוהה מאוד", בנשפי המסכות האינטרנטיים, מוכיחים שוב את האמור, וכפי שאמרתי מראש במכתבי מיום י"ט אדר).

אם נכונה ח"ו מסקנה זו הרי טבעי שהללו רואים ב"איחוד הלאומי" שותפות להשקפה, ולכן – יעד לקולם בבחירות.
רק כך ניתן להבין כיצד לא תרעד יד חב"דית לשים בקלפי את האותיות "טב", מתוך ידיעה שהם נלחמים במוצהר בשיטת הרבי בעניין "מיהו יהודי", נלחמים במוצהר בשיטת הרבי בענין "אתחלתא דגאולה", נלחמים במוצהר בשיטת הרבי בעניין גיוס בני הישיבות ושרות לאומי, נלחמים במוצהר נגד ה"סטאטוס קוו" (המינימלי לכשעצמו) בעניין נישואים אזרחיים, מכירת חזיר, חילול ש"ק בפרהסיה (כדי שהמגזר הדתי לא יכפה חלילה את דעותיו על המגזר החילוני). אלה נלחמים במוצהר גם בשיטת הרבי בעניין שלימות הארץ – למרות הדיבורים הרמים – כמפורש במצע שלהם.

רק כך ניתן להבין כיצד יד חב"דית, השייכת בדרך כלל לאב או אם או בן או בת למשפחה ברוכת ילדים כ"י, לא תרעד לשים בקלפי אותיות "טב" מתוך ידיעה ששתי המפלגות המרכיבות את הרשימה היו שותפות נלהבות לגזירות שרון-ביבי בעניין קיצבאות הילדים, ואף מצהירות במפורש בגאווה במצע שלהם כי ימשיכו בכך, במסווה של "תמריצים לעבודה". "אכלתי ואוכל עוד".

רק כך ניתן להבין זאת, שכן רק שנאת חרדים הניעה את 2 המפלגות הללו, בראשית הקדנציה הנוכחית להעדיף בעזות פנים וללא בושה שותפות עם "שינוי" מאשר עם ש"ס ואגו"י, ובכך הביאו במו ידיהן את ממשלת ההיתנתקות וממשלת הגזירות הכלכליות (להזכיר: היו לפני שרון, וה"שדכן" שלו אולמרט, 2 אפשרויות להקמת קואליציה: המפלגות "הימניות" והחרדיות או ליכוד-שינוי-מפד"ל ואיחוד לאומי. בידי 2 האחרונות היה המפתח, והן שהכריעו בעד האפשרות השניה).

למה עשו זאת? – סיבה אחת ויחידה: שנאת חרדים. (אזכיר, אגב, את דעתו של הגר"מ אליהו שליט"א על רשימה זו, כפי שפירטתי במכתבי).

אם אכן רק שנאת חרדים מניעה את ההצבעה למען "טב" לא יעזור דבר בעיניהם לאגו"י. גם אם יהדות התורה כולה תכריז שתתנגד לכל ויתור או נסיגה (כפי שעשה זאת, היחידי, מבין כל מועמדי כל המפלגות, הר"מ פורוש) וגם אם תכריז שמקבלת כל כולה את הוראות דברי הרבי (כפי שעשה זאת, היחידי, מבין כל מועמדי כל המפלגות, הר"מ פורוש). - ימצאו הללו תירוצים אחרים כדי לחפות על שנאתם לחרדים. הם גם ייתפסו לכל אמירה ופרסום שמוכיח כביכול שאגו"י דומה ל"לאומי" בשנאתם (גם אם היא לא ידועה) לחב"ד.

אין פלא: "שינאת עם הארץ לתלמיד חכם" המוכרת - סיבתה היא:החשש שמא "עם הארץ" יידרש לרמה גבוהה יותר ביראת שמים.
כך במקרים שלפנינו.

***

לזהות אינטרסים זאת יש צלע שלישית. כשם שאצלנו נמצאים אלה שרוצים בכל כוח למנוע התחברות כלשהי בין חב"ד לחרדים כך ישנם עדיין שרידים של אלה האכולות שנאה לחב"ד, הנאמנים ל"מורשתו" של מנהיגם, שאף הוא רצה בכל כוח להביא לאותה תוצאה: ריחוק "סכנת" חב"ד מהחרדים, שלא יושפעו חלילה מהם.

***

כל מי שמעוניין לעזור להצלחת נושא שלימות הארץ (עד כמה שעדיין אפשר) ולנאמנות לרבי – יצביע ג', כדי שלא לתת פתחון פה ואמתלא לסיטרא אחרא להמשיך לדגול ב"מורשת" אותו האיש, בטענה ש"הם לא הצביעו עבורנו".
אל נא נהיה שותפים לשרת את האינטרסים של שונאי הרבי.

הרב טוביה בלוי

כ"ו באדר תשס"ו
הגב לכתבה

תגובות
12
1. האם הברירה היא בין עץ-ג לבין טב?? יש שס!!
כ"ז באדר תשס"ו
2. לאן הגענו?
האם גם לאחרי כתבות כאלו יש עדין כאלו שחושבים שצריך להצביע ג ולהמשיך לחזק את ידי אלו הפוגעים בכבודו של קודש הקדשים רבינו זי"ע . דוקא אם יחסר להם קצת קולות למנדט השישי אז ירגישו פרוש וחבריו (שאהבתם וסיועם לחב"ד ידועים לכל) מה מעוללים להם אלו מדגל השנאה.
כ"ז באדר תשס"ו
3. חבל
חבל שהתקשורת החבדית כפ"ח ואתרי האינטרנט היכפישו את מרזל. זה היה המוצא האחרון שלנו אני יצביע מרזל גם אם הוא לא יעבור את אחוז החסימה. (אם הוא לא יעבור זה אך ורק מפני שעשיתם עבודה טובה וכבר נאמר שאם חוזרים על שקר עו"פ ועו"פ זה חודר) אני עדין מקווה לנס שהתעמולה שלכם לא תועיל והוא בכ"ז יעבור רק כדי שלא יהיה חילול ה'. בכל מקרה להצביע ג' אין חילול ה' גדול מזה
כ"ז באדר תשס"ו
4. טענו חיטים וכו'
בתש"נ כעקבות "התרגיל המסריח" ר' מיילך ניימן בא אל הרבי וטען שהרבי הולך נגד ה"מועצת" וחב"ד לא תהיה לה השפעה על החסידים ועוד ועוד. והרבי אמר לו שבשולחן ערוך כתוב על פיקוח נפש ולכן אין שום תפיסת מקום לטענותיו.
ואכן כידוע האדמו"ר מגור הנוכחי שעד אז היה ידיד חב"ד הפסיק את הקשר עם חב"ד וכו' והרבי לקח את זה בחשבון וידע שבעקבות כך חב"ד לא תהיה כגוף אחד עם החרדים ולא יבואו לתהלוכות בירושלים וכו', וכל זה מפני שעומדת שאלה של פיקוח נפש. שלפי ההלכה אם צריך רופא לא נוגע אם הוא חרדי אלא מי יציל יותר את החולה. וכמו כן בבחירות ההסתכלות של הרבי היא לא שאנו הולכחם לבחור אידאולוגיה ולהזדהות עם מפלגה כמו שלמשל חושבים מצביעי ג' שזהו ענין קדוש להצביע ומפלגתם היא קדושה, אלא ההסתכלות של הרבי שזהו ענין פרקטי ותו לא מי כעת ימלא את רצון ה' ורצון ה' שנוגע לנו זהו פיקוח נפש שבגלל זה כאמור הרבי לא הסתכל מה יאמרו ג' וכל אחד ישאל את עצמו האם ג' לא ילכו לקואליציה עם אולמרט?
ויכשירו את השרץ בק"נ טעמים וכמו שלא השתתפו בעצרת ליד הכותל לפני ההתנתקות ובמילא אנו מחפשים מי בפועל באצבעו בכנסת לא יתמוך בממשלת התנתקות קרוב לוודאי שאגודה יתנו יד לזה וה' ברחמיו האיר את עניניו אם האדמו"ר מסלונים מבין שאגודה תמכה בהתנתקול וןלכן אןוסר להצביע ג' אנו חסידים של הרבי ששמענו עד כמה במיוחד בשנים האחרונות מה שעמד בכעיקר חעני הרבי זהו פיקוח נפש לכן יהודי חרדי הוא זה ששןךחן ערוך סימן שכ"ט עומד לנגד עיני ואם פשוט לו שזהו פיקוח נפש לא יעניין אותו מה אומרים האגודיסטים בלבוש משי אלא לפיקוח נפש יכול גם אדם לא דתי להציל נפש ואם ישראל אלדד הוא יכול לרפאות וליצמן לא יציל נפש עדיף ישאל אלדד כי זהו הדבר הנוגע למעשה וזהו הרופא שמציל ולא משום שאני מזדהה עם הרופא.
והדברים פשוטים וחבל שר' טוביה בלוי מכניס השקפה בהצבעה וחושב כמו אגודיסט שבהצבעה אנחנו באים לבאטות השקפה של קדושה אלא זהו דבר טכני וכל זה ההוא רק בחי' אחוריים וכוו'.
כ"ז באדר תשס"ו
5. ש''ס אינה אלטרנטיבה עבורנו, נקודה.
א. הרבי נגד שותפות בממשלה, ראה אג"ק שהודפסו בסוף חלק כ"א בלקו"ש ובכרכי האג"ק.

ב. אין בש"ס כל מועמד שידבק במלחמה עקשת נגד החזרת שטחים. ג' יש את ר"מ פורוש, ניתן לתמוך בו כאשר שאר בני החבורה אינם אלא בבחי' "בלוק טכני" כדעת הרבי.

ג. ש"ס לחמה באדיקות נגד שלוחי חב"ד בעשרות ערים, הביאה לקריסת גני ילדים ובתי ספר והדברים ידועים.

ד. ש"ס מעורבת בנעשה בעשרות יישובים ערביים, מחוייבת להקמת מסגדים ותמיכה באוכלוסיות אלו.

ה. ש"ס מחויבת לפסק הלכה של "שטחים תמורת שלום" למרות שמתנגדת להתנתקות/התכנסות "חד צדדית".

ו. ש"ס היא מעשה ידי מר"ן הבני ברקי.

ז. ש"ס מנעה בפועל העברת תקציבים לפעולות חב"ד, בשנים בהן שלטה בתקציבים אלו, וגיבשה קריטריונים שמנעו מחב"ד כל תמיכה שהיא.

ח. כל חכמי המועצה הרוחנית של ש"ס אינם מכירים כלל בבעש"ט ובממשיכי דרכו, בתנועת החסידות וגדוליה.

ט. חסידי חב"ד שאינם מפלגתיים ואינם פוליטיים, מצביעים עבור רשימה החרדית ביותר. בעשרים השנים האחרונות הרשימה החרדית ביותר היתה ונותרה אגו"י, בלי פשטלאך וחבל על תנועות מסובבות של אצבע ואגודל. כדאי שההולכים לקלפי ידעו שבפניהם אך ורק ברירה אחת להצבעה כרצון הרבי, אלא אם כן רצונם להצביע כאוות נפשם יעשו זאת על אחריותם הבלעדית.
כ"ז באדר תשס"ו
6. רבם דקרו
שנאת חב"ד וישיבה בממשלת ההתנתקות, להצביע ג????? בושה
כ"ז באדר תשס"ו
7. בלוי מציג ג'?
אם טב הוא לא בסדר אפשר לבחור ש"ס...

לקרוא המאמר של קפלן!!!

ג' הוא לא נציג של היהדות החרדית!!!
כ"ז באדר תשס"ו
8. מחאה חייבת להיות אין לתת את הלחי השניה בבזיון
דברים של טעם.
תאמינו לי שחשבתי לא לבחור אגודה ,ועתה אולי כן אבל...
עזוב תעזוב צריך להיות "עימו" .אני רוצה לראות מחאה אמיתית שלא משתמעת בשתי פנים לפחות מאחד ממועצת גדולי התורה
ולפני הבחירות!!!!!!!!!!!!!!
כ"ז באדר תשס"ו
9. ההיפך, בהחלט, מהשכל הישר!
תגובתו של ט"ב שאין להצביע לטב היא ההיפך הגמור מהשכל הישר.

כל מה שכתב, אינו תופס לגבי האיחוד הלאומי. פשוט היפך האמת. מה שכן, זה נכון לגבי המפד"ל. ואז יעשה כל חסיד את החשבון האישי: מי גרם וגורם יותר עגמ"נ לרבי, דגל התורה או המפד"ל?

ואני חושב ש"רגל התורה" גרועה בהרבה מהמפד"ל.

ואילו האיחוד הלאומי כשלעצמם טובים מהאגודה.
כ"ז באדר תשס"ו
10. מי שהביא את ההתנתקות היו המפז"ל והאיחוד הלאומי גם יחד
רבני המזרחי לכל סוגיהם, כולל את דודקביץ רבה של יצהר, שיתפו פעולה עם המדינה. עצם זה שדודקביץ חזר בו ג' פעמים (!!), מה משוכיח על עקביות, יוכיח לגבי השאר שהינם גרועים פי כמה.הקב"ה הביא את ההתנתקות על מנת שאלו יתנתקו מהמדינה, ואילו הם בסיסמת בחירות של מאמינים במדינה ממשיכים להיות חולי נפש.
כ"ז באדר תשס"ו
11. הרב בלוי הזמין אש והשיג!
הרב בלוי אינו משיב אש אלא הזמין אש במכתבו הקטנוני והבלתי אחראי שהתפרסם באתרכם, הוא שעורר את אותם אנשים שהיום הם פלג קטן בציבור הליטאי והוא זה שהזמין את הזוהמא שנכתבה ביתד, ומי יודע כמה יקלקל עוד הנ"ל בעניינים של הפצת המעיינות
כ"ז באדר תשס"ו
12. אוסלו התחיל -משס
כ"ח באדר תשס"ו