ב"ה יום שני, י"ד כסלו תשפ"א | 30.11.20
ח"כ הרב מאיר פורוש
ח"כ הרב מאיר פורוש צילום: באדיבות 'משפחה'
ב'יהדות התורה' מתנצלים

ח"כ הרב מאיר פרוש מבהיר בעקבות פרסום הידיעה ב'שטורעם': "המתקפה הטיפשית והחצופה לא נעשתה על דעת יהדות התורה. אנו מתנצלים"
יאיר בורוכוב

בעקבות פרסום הידיעה ב'שטורעם' על כתבת השטנה ב'יתד נאמן', פנה למערכת 'שטורעם' ח"כ הרב מאיר פרוש וביקש "לדבר עם חסידי חב"ד באמצעות שטורעם".

הרב פרוש, מה אתה אומר לחסידי חב"ד שנפגעו קשות בעקבות פרסום המאמר ב'יתד נאמן' ושוקלים שנית את הצבעתם?

"המעשה הזה של 'יתד נאמן' הוא מטופש, הוא מעשה מחוצף, הוא כל כך ילדותי והחמור מכל - הם עושים זאת שוב ושוב בניסיון לפגוע בחב"ד. הם אינם מבינים שחב"ד לא נפגעת מזה, הם עצמם נפגעים מזה".

ולגופו של עניין...

"לגופו של עניין בכל מערכות הבחירות, הרבי רוצה שתהיה חזית דתית של בלוק טכני לבחירות, זאת למרות שלא כל המפלגות תאמו את רוח השקפתו של הרבי. היו מפלגות שרחוקות מאד מתורה ומצוות ובכל זאת הרבי היה חסיד גדול של בלוק טכני ופעל למען חזית דתית.

אותו דבר כאן, למרות הכאב הגדול לראות את ההתנגדות שלהם לתורת החסידות.

אני רוצה להבהיר שוב, זהו מעשה ילדותי של טיפשים, לא נותר לי אלא להתנצל בפני חסידי חב"ד על כך".

הם צריכים להתנצל...

"אני אומר את זה כדי לחדד ולהסביר שאף אחד לא יעז לחשוב שדבר כזה יצא מבית מדרשה של יהדות התורה. אנחנו מצידינו מוחים על כך. פניתי לכל מי שאני יכול, גם במערכת אותו עיתון ואותה מפלגה, ועדיין לא מצאתי מי שיקח על עצמו את האחריות".

אתה חושב שהם עשו זאת בכוונה?

"וודאי שהם עשו זאת בכוונה, הם חשבו שהם יפגעו בנו אבל הם פוגעים בעצמם".

אתה רומז שדגל התורה רצתה לפגוע ביהדות התורה?

"אני לא יודע איזה כוונת נסתרות יש להם, אין לי שום הסבר לזה למה הם עשו את זה".

ואיך במשפט אחד אתה מבקש לשכנע את חסידי חב"ד בכל זאת להצביע ג'?

"אומר שוב, הרבי רצה חזית דתית גם עם המפד"ל שהם בעד שרות לאומי וכו', הרבי סבר שכבלוק טכני אם החרדים ילכו יחד, למרות שיש חילוקי דעות זה יועיל.

ההתקפות המחוצפות והמטופשות האלה של 'יתד נאמן' לא מקובלות על יהדות התורה, אבל זו עדיין רשימה חרדית שראויה לאמון, אם לא בגלל כל הנציגים שנמצאים בהם, לפחות בגלל חלק מהנציגים שנמצאים שם".

אין זה סוד שאתה זוכה להערכה רבה בשל עמדותיך בקרב חסידי חב"ד, אתה סבור שהדבר בכל זאת יחזק את חסידי חב"ד להצביע עבור ג'?

"העמדות שלי התואמות את משנת חב"ד הן ידועות לכל. אני לא ארפה מלהציג אותם, לא נרתעתי עד עכשיו וכך אעשה בעתיד. חשוב לי שתהיה לי תמיכה מוסרית גם מהציבור החב"די, אין ספק שהתמיכה של חב"ד ביהדות התורה זו תמיכה במאיר פרוש ובעמדותיו.

נקודה חשובה לסיום: אנשי המפלגה והעיתון הזה ניסו לפגוע לא פעם ולא פעמיים בחסידי חב"ד. האומוציות והרגש בוודאי שלא פועלות אצל חסידי חב"ד, אצל חסידי חב"ד השכל שולט על הרגש, ולכן השיקולים השכליים שהזכרתי הם בוודאי בראש סדר העדיפויות שלהם".

כ"ו באדר תשס"ו
 
 
הגב לכתבה

תגובות
27
1. הרב פרוש סותר את עצמו
עם כל הכבוד שאנו רוחשים לרב פרוש - ובצדק רב - הרי פשוט שהוא נוגע בדבר והוא משוחד, ואכן ה"שוחד יעור עיני חכמים".
הרב פרוש עצמו כותב במכתב לאנ"ש, שאם "האיחוד הלאומי" היו מתמודדים לבד, היתה רשימה זו ראויה לאימון של אנ"ש חסידי חב"ד - אולם כיון שהם ביחד עם המפד"ל, לכן אי אפשר להצביע להם.
אולם כשמגיעים לדגל התורה, מבין הרב פרוש שאנ"ש לא מסוגלים להצביע להם, וכאן פתאום הוא נזכר ברעיון של חזית דתית טכנית וכו', ומסביר שמי שמצביע לג' יכוון רק עבור פרוש ולא עבור דגל.
אם כן, יש לי רעיון פשוט יותר:
אפשר להצביע ט"ב, ולכוון רק עבור בני אלון ויצחק לוי - ולא עבור זבולון אורלב!
כ"ו באדר תשס"ו
2. אצביע מרצ לפני שאצביע ג
וזאת למה? אין לנו שום דבר עם המפלגה הזו. גם מרצ לוחמת במוסדות חב"ד וגם ג (ראה ערך פ"ת ורחובות- מקוואות חב"ד)
כ"ו באדר תשס"ו
3. ר' שמעלקע ור' ינקל
ר' מאיר יש לנו גם בעי' עם ידידך ר' ינקל ור' שמעלקע .כשאתה נמנעת בממשלת פרס שרוןהתנתקות . ידידך הלפרט ליצמן הצביעו בעד .כשאתה נדחפת בעצרת שהכותל לא ראה בהתנתקות ידידך ליצמן הלפרט נשארו בבית .כשאתה ויתרת על רכב שרד ר' שמעלקע ור' ליצמן לקחו את התפקידים בזמן שאחים שלהם נזרקו מהבית ועל זה אנחנו קשה לנו למחול .
כ"ו באדר תשס"ו
4. מסכן הרב פרוש - מוקף עוכרי ישראל מתועבים
אך למה שגם אנו נתקרב לצואה הזו, "והיו מלעיבים במלאכי אלוקים" נאמר על שלמה לורנץ, לייזר שך וחבורתם
כ"ו באדר תשס"ו
5. למה פרוש.......
איפה ליצמן והלפרט .חשבתי למה הם לא מוחים ואז נזכרתי גם כשיהודים נקרעו בקייץ האחרון מהבתים זה לא הוזיז להם .
כ"ו באדר תשס"ו
6. ר' יעקב כהן ואורי מקלב
ר' מאיר אתה מקום שלישי בפנים ר' יעקב כהן מגור מקום שישי מתננד .שיפרסם מחאה בהמודיע מחר ואז יבחן . ר' אורי מקלב מדגל מקום שביעי רוטצי'ה עם שישי שיפרסם הנצלות מחר ביתד ואז נחשוב .
כ"ו באדר תשס"ו
7. הרב פרוש מהווה סיבה להצביע ג
עוכרי ישראל, המתנגדים הללו, ככל שהם רשעים ורעי לב , יחד עם זאת ברור שהם עושים חושבים מה טוב לעצמם, במיוחד מבחינה פוליטית.

כאשר הם רואים שיש שיקול דעת בהיקף נרחב אצל חבדניקים להצביע ג', הם צריכים לכאורה לשמוח מכך שהם יהנו ויגדלו.

אלא שהתנהגותם הם, מוכיחה בעליל, לעניו"ד, שבחירה שלנו ג' יחזק בבירור את תנועת החסידות והחסידים. מה שאומר ירידה בכוח ההשפעה שלהם.

בהצבעה חבדית לג' הם מבחינים חיזוק בכוח חסידי מול כוח מתנגדי. וודאי שהם מעונינים שחה"כ פרוש המאמין בדרכו של הרבי לא יהיה כוח השפעה. ולכן מובן שהם מעדיפים שלא נצביע ג'

אולי דווקא הם הסיבה שאנו נצביע ג'.
כ"ו באדר תשס"ו
8. הרב פורוש צודק - רק ג'
כל הכבוד להרב פורוש על הדברים.
אין שום ספק בכלל למי להצביע!
רק ג' זו רצונו הק' של הרבי!
כ"ו באדר תשס"ו
9. תגובה לרב פרוש
הרב פרוש שלום. צר לי, אבל לא אצביע לך. לא בגלל שלא מגיע לך אלא בגלל שלא מגיע לחבריך. חבל לי וצר לי שאתה באותה ספינה עם כל אותם שונאי חב"ד, ובין היתר אלו שנתנו יד ל"פיצוי פינוי" המילים היפות לא יצליחו להסתיר את האמת, והוכחה לכך, שאתה לא תמכת ב"פיצוי פינוי". תרוץ לבד ונתגייס כולנו למענך.
כ"ו באדר תשס"ו
10. לכל המגיבים המעודדים את פרוש
אינני מבין את דבריכם:
הפעם היחידה שהרבי אמר להצביע ג' היתה כאשר הם נפרדו מדגל התורה, ולא זו בלבד אלא שלאחר מכן הרבי יצא נגדם ותמך דוקא בממשלת ימין צרה בראשות שמיר -
והנה אתם קובעים שללא ספק רצונו של הרבי הוא לתמוך במפלגה הכוללת את שונאי חב"ד הגדולים ביותר, ואינה מוגדרת כימנית כלל ועיקר!
מלבד ח"כ פרוש הרי כל מפלגת אגודת ישראל על כל שלוחותיה אינה מוגדרת כימנית והנושא לא מעניין אותם כלל.
כ"ו באדר תשס"ו
11. ל8 אתה מזוכיסט
א. יורקים עליך ואתה אומר גשם . א. איפה היו החכי''ם של אגודה במחאות על התנתקות .מדוע לא צעקו פעם אחת בכנסת ? ב. מדוע ילדי גור לאר הורשו ללכת לתהלוכות ? מדוע המודיע לא דיווח בהרחבה על עצרת שלא נראתה מבית שני בכותל ? ג. מה ההבדל בין תש''נ שאז אגודה הייתה שותפה לתרגיל להיום ס''ון שהקימה את ממשלת פרס והביאה אותו להיות משנה למלך ? וה. אם היו כותבים נגדך בעיתון גם היית מוחל כ''ש שכותבים נגד הרבי ?
כ"ו באדר תשס"ו
12. תודה ליתד על הפרסום, הסרתם ממני התלבטות
כעת אני כבר לא קול צף. ההחלטה הבשילה מיד עם פרסומה של הידיעה בשטורעם אמש במוצאי שבת קודש. כעת ברור לי למי אני הולך להצביע. אינני מעוניין להכניס עוד נציג שביעי מתוך אותם אשר חרפו ומחרפים את חב"ד והרב'ה.

אני מצביע טב'.

כ"ו באדר תשס"ו
13. פורוש, אתה לא תספר לנו מה הרבי אמר!!
אתם נגד חבד ואל תחשבו שאם אתם אומרים איזה משפט שהרבי אמר זה כבר אומר שנצביע לכם! חס ושלום לא נצביע לכם!!
הרבי אמר לא להצביע למפלגה שתומכת במסירת שטחים, גם תמורת הסכם שלום וזו הסיבה שאתם לא תקבלו את קולנו (אני מקווה שאף חבדניק לא חולם להצביע לשמאלנים האלו, האיחוד הלאומי הרבה יותר טובים)!!!
כ"ו באדר תשס"ו
14. רק פרוש בסדר שם
ב"ה

רק פרוש בסדר שם
כ"ו באדר תשס"ו
15. שיקול מפוכח
עם כל הכאב, ובמיוחד לאור ההתנצלות של הרב פרוש, יש להמשיך ולדבוק בעמדתו הברורה של הרבי - לבחור במפלגה החרדית ביותר.
אני מזכיר לאילו שבוחרים במפלגה הציונית ט"ב שיעיין היטב במצע שלהם שכוללת היתר לעלייה להר הבית, פתיחת יום הלימודים ב'התקוה' ועוד.
ובמיוחד יש להביא בחשבון שהסיכויים של ט'ב להשפיע על מניעת התנקתות נוספת הם אפסיים לעומת כוח השמאל במדינה וכדאי להיות מפוכחים.

תארו לעצמכם שבחרתם בט'ב והכוח שלהם לא הספיק למנוע התנתקות, ומאידך חברו אל כאילו שיזמו שיש להחדיר תכנים אפיקורסים בבתי ספר או להנהיג 'ברית זוגיות' במקום נישואין (חלק מהמצע שלהם).
נאמר שגם אגודה לא הצליחה למנוע את ההתנתקות הבאה אבל בעקבות גידול כוחה היא הביאה לידי מניעת חקיקה אנטי דתית והגברת שמירת שבת במדינה.
באיזה מקרה יותר תצטערו על הבחירה שלכם?
כ"ו באדר תשס"ו
16. האהדה לפרוש חוצה גבולות
אין מה להגיד, הוא ממש ח"כ טוב שהוכיח את עצמו. אם הוא הי' כל אגודה - מה טוב ומה נעים!!!!

ר' מאיר, אם אתה קורא כאן את התגובות ונבהל שלא מחליטים להצביע ג', תדע לך שאחרי הכל - ההצבעה וכו' - כולם אוהדים אותך
כ"ו באדר תשס"ו
17. ל11 ו12
ל11 - מסכים עם התלונות על המודיע אבל בין אילו לבין ברירת מחדל יותר טוב ועם זאת, דאגה לדת במדינה, אין לך הצעה יותר טובה כרגע. יש לך מפלגה חרדית ביותר - יותר טובה, שניתן באמצעותה לקיים את רצון הרבי לצאת ולהכריע על מעמד הדת במדינה? את מי אתה רוצה, את ש"ס שתמכה בגלוי באוסלו ובמפת הדרכים ושמצירה את צעדיהם של השלוחים בכל מקום?

ל12. אתה בטוח שהאיחוד הלאומי יוכל לפעול, יוכל לשנות משהו בקשר להתנתקות שנקבעת ברוב קולות בארץ (לצערינו)? הרי גם בעבר דיברו על לאומנות כו', ומה יהיה מהם אם יהיו באופוזיציה ובנתיים כוחות השמאל והרס הדת יגבירו את כוחם ויעשו שמות בצביון הדתי של המדינה.
ובעיקר - איפה הציות לקולו של הרבי - לבחור במפלגה הדתית ביותר?
כ"ו באדר תשס"ו
18. משה גפני: לא תהיה התנצלות
משה גפני: לא תהיה התנצלות כלפי חב''ד זאת כת משיחית

לפני שעה קלה הודיע ח"כ משה גפני באופן סופי שהוא לא יתנצל בפני חב"ד על ההתקפה. לדבריו הרב שך כבר קבע שחב"ד היא כת משיחית ולכן אין לנו אלא צוואתו של הרב שך.

כ"ו באדר תשס"ו
19. איננו נרתעים
נחזק את ידי החסידים באגודה שבהחלט הודיעו שמוקיעים את עניין ההכפשה של חב"ד ובעזרת השם תהיה יד החסידים על העליונה בעזרתינו כשנצביע גימל, כהוראת הרבי - למפלגה הדתית ביותר.
כ"ו באדר תשס"ו
20. ל-19 נראה מחר את מחאת אגו"י
עושה רושם שיש כאן מישהו מטעם אגודה שחוזר כל הזמן על הסיסמה והדמגוגיה: "אף על פי כן אגודה". למה? ככה! ובכן לכל אלו המטהרים את השרץ בקן טעמים. יש מבחן אחד: האם המודיע, יפרסם מחר מודעת הוקעה ומחאה מטעם אגו"י נגד דברי הבלע של דגל התורה. נחכה נחיה ונראה.
כ"ו באדר תשס"ו
21. אתם לא מבינים שהכול תרגיל?
דגל לא מעונינת שיכנס גערר נוסף ועדיף להם שיהיו חמישה ולכן נכנסים בחב"ד.
כ"ו באדר תשס"ו
22. ל-20! לדעתי תתפרסם מחר הודעת גינוי!!!
בס"ד
אני חושב שתתפרסם מחר הודעת גינוי מטעם אגו"י. היחסים עם 'דגל' במילא מעורערים דיים, כך שאם הם עשו שטות אי"ז אומר שאגודה לא יתקנו אותה...
נ.ב. לא! אני לא נאיבי כמו שזה נראה. זו תהי' המציאות בעז"ה.
כ"ו באדר תשס"ו
23. התנצלויות שאינן במקום
ההתנצלויות של הרבנים ליצמן ופורוש אינן לענין. רק התנצלות פומבית של רביץ וגפני תעזור. אחרת אפשר גם לא להצביע ג'. אגב כמה שילמו קדימה לאותו אחד שחיבר את המאמר.
כ"ו באדר תשס"ו
24. חיוך תחת חיוך
הרב פרוש מחייך, ואנו נחייך אליו בחזרה. אין לזה שום קשר להצבעה בקלפי. מן הסתם הוא גם ימשיך לחייך אלינו אחרי הבחירות, אבל החברים שלו ימשיכו בשלהם.
כ"ז באדר תשס"ו
25. תרגיל ומלכודת
דיברתי עם מקורב למערכת יתד שאלתי אותו מה השטות הזו דוקא עתה. הוא אמר לי היו מגעים של קרבה יתרה בין חבד להנהלת אגודה. דגל החליטו לעשות פרובוקציה שתרתיח את חבד. התוצאה צפויה: גם מי שלא חשב על מרזל ילך עתה למרזל. בגלל הפגיעה ברבי וזה אחרי שנתיים בערך של שקט ביתד כדי לנסות לבנות שותפות בכוח. עתה כדאי להם להסתכן באובדן חבר כנסת אבל חבד בחוץ והם ידעו שחבד יפעלו בהתאם לתוכנית שלהם
כ"ז באדר תשס"ו
26. חובה להצביע ג
הרי ידוע שזה תרגיל שלהם , כדי לסכסך בין חב"ד לעולם החסידות,
הרי המאמר השפל, נכתב לפני הרבה שנים, והיום הוציאו את זה מהאלטע זאכען,
להודע ולהגלות חב"ד הם חלק בלתי נפרד מהיהדות החרדית ולכן נצביע ג
נ.ב
ובנוסל הפעם יהדות התורה ודגל , ס"ה הולכים ביחד לבחירות , עפ 2 מועצות ואין לאחד שום השפעה על החלטות זולתו
כ"ח באדר תשס"ו
27. לא ניתן להם את מטרתם!!!
מטרת היתד היא , אך ורק לתקוע יתד בינינו ובין אגודת ישראל
ואסור לנו לתת להם בשו"א

מאיר פורוש היא איש ציבור רב עשיה
ומאד קרוב ללובאביטש
כ"ו במנחם-אב תשס"ח