ב"ה יום שני, י"ד כסלו תשפ"א | 30.11.20
צילום: ישראל ברדוגו
"חובה למנוע חילול שם חב"ד"

רבני חב"ד ממשיכים לכתוב: היום משגר מד"א של כפר חב"ד הרב אשכנזי מכתב לתושבי הכפר ובו כותב: "מנעו חילול שם חב"ד" (בארץ)
מערכת שטורעם

דומה שמעולם לא זכינו לשטף כה גדול של מכתבים ו'גילויי דעת' מחברי בית דין רבני חב"ד, כמו בשבוע האחרון.

לאחר מכתב בית הדין, לאחר מכתבו של הרב ירוסלבסקי לתושבי נחלת הר חב"ד, מכתב התגובה של הרב העכט, ומכתב ההבהרה של בית הדין, יוצא היום מרא דאתרא של כפר חב"ד הרב מרדכי שמואל אשכנזי במכתב לתושבי הכפר.

הרב אשכנזי כנראה יודע את אשר יודעים כולם, כי ביום לאחר הבחירות יהיו עיני כולם נשואות אל עבר תוצאות הבחירות של כפר חב"ד, המשקפות לדעת רבים את הלך הרוחות בתוך חב"ד, והמהוות מדד יחיד כלפי הצבעתם של חסידי חב"ד (זאת בשל העובדה כי הקלפי בכפר חב"ד נספרת באופן מבודד משאר היישובים באזור).

את מכתבו פותח הרב אשכנזי בחידוד כדרכו, "ערב שבת קודש לסדר 'וימלא... בחכמה בתבונה ובדעת'...", וכך הוא כותב: "כל כל אחד מתושבי הכפר לקחת בחשבון שתוצאות הקלפי בכפר חב"ד, שבו מצביעים אך ורק אנ"ש תושבי הכפר, משקפות בצורה גלויה את דעת חב"ד בכלל... ובמילא האחריות הציבורית המוטלת על כל אחד ואחד מתושבי הכפר היא כפולה ומכופלת".

הרב אשכנזי הפנה קריאה נרגשת שלא להצביע למפלגה שלא תעבור את אחוז החסימה ואף הוסיף ואמר כי "חובה על כל אחד ואחת מתושבי הכפר למנוע חילול שם חב"ד, ולציית להוראת הרבנים".

ממכתבו של הרב אשכנזי עולה ללא כל ספק כי אין להצביע למפלגתו של ברוך מרזל לכנסת. לקריאת מכתבו של הרב אשכנזי לחצו על התמונה להגדלה.

 

כ"ד באדר תשס"ו
 
 
הגב לכתבה

תגובות
3
1. מעניין
מעניין מה בדיוק הבטיח ח"כ ליצמן לרב אשכנזי תמורת תמיכתו
כ"ו באדר תשס"ו
2. אנחנו נמנע חילול שם חב"ד
ונצביע אך ורק למפלגה שמתאימה לקריטוריונים של הרבי... כיום לצערנו ישנה מפלגה אחת "ברוך מרזל" מי יתן ויהיו מפלגות נוספות
כ"ו באדר תשס"ו
3. אני מרחם על הרב אשכנזי שיתפרסמו התוצאות...
כ"ז באדר תשס"ו