ב"ה מוצאי ש"ק, י"ט תמוז תשפ" | 11.07.20
ה'קורונה' בישראל: תיירים מדרום-קוריאה הדביקו ישראלים

בעקבות עדכון שהתקבל מדרום קוריאה אודות 9 תיירים, מתוך קבוצה ששהתה בישראל בין התאריכים 8.2-15.2, ואובחנו כחולים בקורונה לאחר חזרתה לדרום קוריאה, מבוצעת חקירה אפידמיולוגית של משרד הבריאות לאיתור המגעים של קבוצה זו בישראל ● בכתבה המלאה: רשימת התאריכים והמקומות בהם ביקרו התיירים הנגועים ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
משרד הבריאות בהודעה מיוחדת לציבור:

בעקבות עדכון שהתקבל מדרום קוריאה אודות 9 תיירים, מתוך קבוצה ששהתה בישראל בין התאריכים 8.2-15.2, ואובחנו כחולים בקורונה לאחר חזרתה לדרום קוריאה, מבוצעת חקירה אפידמיולוגית של משרד הבריאות לאיתור המגעים של קבוצה זו בישראל.

משרד הבריאות מבקש להנחות את הציבור בישראל, להלן:

1. כל מי שהיה במגע הדוק (במרחק של פחות משני מטר ולמשך 15 דקות לפחות) עם חברי הקבוצה בהתאם למועדים והמקומות אשר יפורטו להלן מתבקש להכנס לבידוד בית למשך 14 ימים מאז המגע האחרון עם הקבוצה ולדווח על כך באתר משרד הבריאות - לחצו כאן!  או במוקד כל הבריאות 5400*.

כמו כן, במידה ומתפתחים סימני מחלה (חום מעל 38, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים), יש לפנות לעזרה רפואית בהתאם להנחיות משרד הבריאות באתר תוך הודעה מראש ועל פי ההנחיות של המשרד באתר המיוחד.

2. כל מי שהיה במקומות ובזמנים הרלוונטיים שיפורטו להלן אך ללא מגע הדוק, לא נדרש להכנס לבידוד אך מתבקש להיות ערני לגבי סימני מחלה (חום מעל 38, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים).

במידה ומתפתחים תסמינים יש לפנות לעזרה רפואית בהתאם להנחיות באתר המשרד.

להלן המקומות וזמני החשיפה:

1. 8.2 – לאחר השעה 20:00 מלון 'מגדל דוד' בנתניה ומלון 'גלרי'

2. 9.2 – קיסריה, מלון 'גבריאל' בנצרת, כנסיית הבשורה, כנסיית המשפחה הקדושה, מלון 'עין גב'.

3. 10.2 – מלון 'עין גב', מסעדת טנורין, כנסיית הבכורה של פטרוס, כנסיית הלחם והדגים.

4. 11.2 – מלון 'דיוויד' בים המלח

5. 12.2 – מצדה, פארק תמנע, מלון 'לאונרדו נגב' בבאר שבע

6. 13.2 – הפארק הלאומי בבאר שבע, מערת המכפלה בחברון, מלון 'גרנד קורט' בירושלים.

7. 14.2 – הר הזיתים בירושלים – בית פגי, כנסיית העלייה, כנסיית פאטר נוסטר, כנסיית דומינוס פלוויט, כנסיית גת שמנים, הר ציון – חדר הסעודה האחרונה, קבר מרים, כנסיית gallicantu

8. 15.2 – מסעדת ג'רוזלם גולד, עין כרם ירושלים -  כנסית ג'ון, כנסית הביקור, כנסית אן, ברכת הצאן (בתסדה), כנסיית הקבר, כנסיית anastasis.

במשרד הבריאות מוסיפים, כי עם התקדמות החקירה האפידימיולוגית נפרסם רשימת מקומות מפורטת יותר בהן שהתה הקבוצה.
כ"ז בשבט תש"פ