ב"ה יום שלישי, ט"ו תמוז תשפ" | 07.07.20
עם הנשק הרוחני ליד הטנק. חלק מהמשתתפים
עם הנשק הרוחני ליד הטנק. חלק מהמשתתפים
"אי שם" בדרום ■ מבצע לולב מיוחד

קבוצה של שמונה צעירי חב"ד מנחלת הר חב"ד בקריית מלאכי הדרימו לנגב הרחוק והצחיח ● מי הראשונים שהצטרפו אליהם לריקוד ומה אמר להם העולה מרוסיה?
ארי טננבוים
קבוצה של שמונה צעירי חב"ד מנחלת הר חב"ד בקריית מלאכי הדרימו אתמול (יום ד) לנגב הרחוק והצחיח. הם קבלו "נש"ק" - סטים של ד' מינים - מיו"ר צעירי חב"ד בקריה הרב ליפא קורצוויל .
הרב יוסף הרטמן טיפל במשך כשבועיים בהשגת האישורים הנדרשים. במצב רוח מרומם הגיעו החברים לבסיס. להפתעתם חלק מהחיילים היו בידואים. הרב הרטמן לא התבלבל והסביר להם כי גם הם צריכים לשמוח תמיד "זהו המתכון להצלחה בחיים" הוא בירך אותם בבריאות ובשלום ושנזכה לשלום עולמי בין כל האומות בביאת משיח צדקנו. כאשר התחילו לרקוד ולשיר "שישו ושמחו בשמחת תורה" שני חיילים בידואים קפצו הראשונים והצטרפו בשמחה לריקוד. "תודה חמה לכם על שטרחתם לבוא עד לכאן אמר עולה חדש מרוסיה בן לאם יהודיה. עשיתם לי את החג! פעם הראשונה בחיי אני מברך על לולב". 
הרב שלמה פליישמן הסביר על מהות החג בשני חדרי אוכל. הצוות כלל כאמור את: הרב יוסף הרטמן, הרב שלמה פליישמן, הרב יוסף שניאורסון. הרב ישראל רוזנברג. הרב אברהם לוין. הרב אברהם הכהן סוסובר.הרב יוסף יצחק נוטיק. הרב יוסף יצחק ליפסקר.
חלק מהצוות, הצטלם ליד טנק עם הנש"ק הרוחני בידיו.
י"ח בתשרי תש"פ