ב"ה יום שני, ג' תשרי תשפ"א | 21.09.20
צילום: לוי נזארוב
התרגשות במוסקבה: אגף חדש לבית יתומים היהודי

אגף גדול ומרווח נפתח לרווחת היתומים בבית היתומים היהודי במוסקבה, בראשות רבה הראשי של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר ● היתומים זוכים לטיפול אבהי חסידי הכי מסור ומושקע, בידי צוות נפלא ומיומן, תחת ניהולו של מנהל המוסד השליח הרב מנחם מענדל גול ומשפחתו ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
עם סיום שישים ימי השמחה, בחודש אדר הכפול השתא, זכתה מוסקבה לחוות שמחה כפולה וגדולה במיוחד אשר לא זכורה מזה שנים רבות, כאשר זכו לחנוך את האגף הענק לבית יתומים היהודי, חגיגה המהווה ציון דרך בהתפתחותה המשמעותית של הקהילה היהודית הגדולה בבירת רוסיה, בראשות רבה הראשי של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר, שצעד אחר צעד, הוביל בסייעתא דשמיא את המהלכים עד שזכו לברך על המוגמר הנפלא.

בצד הצפוני של מוסקבה, עומד זה למעלה מעשור בניין רחב עם שטח ירוק מסביבו, המשמש בית חם לעשרות רבות של יתומים יהודים מכל רוסיה. כל יתום עם סיפור חיים קורע וכואב משלו, אך כל אלו זוכים יחד, וכל אחד לחוד, לטיפול אבהי חסידי הכי מסור ומושקע, בידי צוות נפלא ומיומן, תחת ניהולו של מנהל המוסד השליח הרב מנחם מענדל גול ומשפחתו.

עם התפתחות המוסד והצורך להגדיל את המקום ליתומים יהודים נוספים, הושגו המשאבים הנרחבים להקמת אגף חדש המכפיל את שטח המוסד, ולאחר בנייה מאסיבית שנמשכה כשנתיים ימים בהשקעה אדירה, שודרג המוסד בסטנדרטים הגבוהים ביותר בעולם.

היתומים משתלבים כולם במוסדות החינוך המפוארים במוסקבה, עם דאגה על כל פרט ופרט בחייהם, בגשמיות כמו ברוחניות, ובוגריהם נישאים ומקימים בתים חסידים לתפארת.

טקס קביעת המזוזות וחנוכת הבניין הגדול נחגג ברוב פאר והדר בראשות הרב לאזאר, נשיא איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה השליח הרב אלכסנדר בראדה, התורמים, מנכ"ל מוסדות החינוך במוסקבה השליח הרב יוסף יצחק ליפסקר, מנהלי ותלמידי המוסדות וקהל רב, שהיו עדים ושותפים לאירוע שנתנה הצצה על התפתחותה המטאורית והייחודית של הקהילה היהודית במוסקבה, מתוך דאגה לכלל ולפרט בגשמיות וברוחניות.
כ"ו באדר ב' תשע"ט