ב"ה יום שלישי, ח' אייר תשפ"א | 20.04.21
מימין: הרב בלוי כותב השורות, משמאל הרב כהן, מחבר ספר הערכים
מימין: הרב בלוי כותב השורות, משמאל הרב כהן, מחבר ספר הערכים
הערכה על 'ספר הערכים'

עם הופעת הכרך הראשון בסדרת 'ספר הערכים', פרסם הרב טוביה בלוי מאמר הערכה ב'בטאון חב"ד'. מוגש לקראת השלמת כרך ז' (חצי שיעור)
יאיר בורוכוב

לפני שבועות ספורים פרסמנו כאן ב'שטורעם' כי צוות העריכה של "ספר הערכים" נמצא בשלבים האחרונים של הגהת 'ספר הערכים' חלק שביעי, ובתוך כמה חודשים יצא הספר לאור עולם.

זהו, אפוא, עיתוי מתאים לחזור להופעת הכרך הראשון בסדרה זו, שיצא לאור בשנת תשל"א, וכלל בתוכו למעלה מ-80 ערכים, החל מהערך "אב" עד הערך "אהליאב". בספר הופיעו ערכים שמקיפים עשרות טורים ועמודים (כמו הערך "אהבת ה'" ועוד).

בסוף הספר נדפסה כהוספה קטע משיחתו המעניינת של הרבי מי"ט כסלו תשכ"ו הידועה בשם: "ענינה של תורת החסידות", השיחה מהווה למעשה קונטרס בפני עצמו.

עם הופעתו של הכרך הראשון בסדרת "ספר הערכים – חב"ד", פירסם הגה"ח הרב טוביה בלוי שי' מאמר הערכה מפורט בבימה החב"דית המרכזית דאז 'בטאון חב"ד'. הערכה כללית על הספר ומגמתו תוך סקירה מקיפה פירסם במדור "על הספרות החב"דית", והערות ביקורתיות, כלליות ופרטניות, פירסם באותו גליון של 'בטאון חב"ד' במדור העיוני "שואל ומשיב".

עם הבשורה על הופעתו הקרובה והמיוחלת של הכרך השביעי, כאמור, אנו חוזרים ומפרסמים את מאמריו של הרב בלוי שנכתבו, לפני 35 שנה.

ניתן ללחוץ על התמונות להגדלה.

כ"ה בכסלו תשס"ו
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגב לכתבה

תגובות
1
1. ביקורת
למי שלא יודע הרבי היה מעורב בכל פרטי ההכנה של ספר הערכים, ואלחר גמר העבודה הרבי הביע את התפעלותו בביטויים נדירים.

אני מציע לעורכי האתר לבדוק אלו ביטויים נדירים אמר הרבי אחרי הופעתו של הספר.

זה בטח מעניין הרבה מיוחד מאשר מאמריו המלומדים של הרב בלוי..
כ"ה בכסלו תשס"ו