הרב שם טוב על רקע האירועים היום ב770
הרב שם טוב על רקע האירועים היום ב770
"אגו"ח תתאסף ותדון במצב"

לילה דרמטי עבר על 770. מי שחווה את האירועים הוא יו"ר אגו"ח הרב שם טוב, שאומר: "נעשה הכל לתקן את המצב". בכתבה המלאה תמונות מהאירוע
יאיר בורוכוב, ניו-יורק

לילה דרמטי עבר בית המדרש הגדול ב-770. לאחר שבתום באנקעט השלוחים, התיישבו מאות שלוחים ותמימים להתוועדות חסידית, הופרעה ההתוועדות על ידי קבוצת צעירים אלימים. ספרי "ליקוטי שיחות" נזרקו, בקבוקי משקה הועפו מעל ראשיהם של השלוחים תוך כדי סכנת חיים מוחשית וממשית, פצצות עשן נשלפו מה"מחסנים", ועוד שורה ארוכה של אמצעים אלימים שאין כאן המקום לפרטם.

רק התערובתם של שוטרי משטרת ניו יורק מנעה מהאלימות לגעות. השוטרים סגרו את 770 לכניסת אנשים, ורק בשעות הבוקר נוקה המקום וסודר בשנית.

מי ששהה באותה עת בהתוועדות הוא יושב ראש אגודת חסידי חב"ד העולמית והשליח בפילדלפיה הרב אברהם יצחק שם טוב שי', שהבוקר, בשיחה עם 'שטורעם' הוא נשמע נסער ונרגש.

"מה שקרה הלילה ב-770 הוא פשוט לא יאומן. קמה חבורה של אנשים שפשטו צורה של בני אדם ולבשו צורה של חיות, כפשוטו. פרצו את כל הגדרים וכל ההגבלות, לא רק גדרים המיוחדים למקום קדוש זה, בית רבינו, אלא פשוט פשטו צורה אנושית של בני אדם ולבשו צורה של מין החי.

הם זרקו בקבוקים, הפכו שולחנות, ולא התחשבו עם שום דבר, לא בעובדה שנמצאים במקום קדוש, לא עם העובדה שישבו חסידים והתוועדו, ולא עם חייהם של המתוועדים והמשתתפים. הפכו את המקום למסוכן ביותר רח"ל, אך זה איננו חידוש.

יש ווארט "חכם, מה הוא - אומר", את אותו עניין אפשר לומר גם כן. אם תרצה לדעת מה המהות של האנשים האלה תסתכל על המעשים שלהם, על ההתנהגות שלהם, על הצעקות והביטויים שלהם. רחמנא ליצלן".

מה מתכוונים לעשות באגודת חסידי חב"ד לנוכח האירוע?

"נקיים בעז"ה אסיפה בתוך זמן קצר, עוד היום אי"ה, ונדון בכל האפשרויות שעומדות לרשותנו לנקוט את כל הצעדים שנוכל.

צריכים לזכור שאנחנו באמצע תביעה שהוגשה לבית המשפט על בעלות על 770, ומקווים שבעז"ה נצליח, בזכות הבעל בית של המקום, להחזיר את הצורה המתאימה למקום הזה, המקום שהרבי חי בו, למד בו, והפיץ יהדות במסירות נפש".

מה אתה אומר לאלפי אנ"ש בעולם שמתעניינים בנעשה ב-770?

"אני מקווה שאנ"ש יתרגמו את ההתענינות לעזור ולהחזיר את 770 לקדמותו".

מה האפשרויות שעומדות לרשותכם כעת?

"אינני רוצה לדבר על האפשרויות, בשלב זה לא נכון לדבר בפומבי על האפשרויות שיש לנו, אך בעזרת ה', בזכותו של הבעל בית של 770, הרבי, נביא לתיקון המצב".

כ"ט בחשוון תשס"ז
תגובות
44
1. מערכת יקרה
מתי ? מתי ? מתי?
ילמדו האתרים החבדיים לכתוב לאחר כל ההפרעות של המשיחיזים את צמד המילים :
הבחורום האלימים למדו בישיבה גדולה בצפת בראשות הרב וילישאנסקי??????!!!!!!!!!!!

כ"ט בחשוון תשס"ז
2. גם אני מסכים
צריכים לכתוב שהחורים האלה למדו בצפת תחת נשיאות וילשנסקי וכו'

ולאגו"ח: בבקשה לפעול מה מהר
כ"ט בחשוון תשס"ז
3. המעשה הוא העיקר !
תמיד יוצאים עם כותרות כובשים 770 בחזרה וכו' אבל לפעול ממש להבל ולריק !
מאז ה' טבת תשנ"ח לא היה שום פעולה דפו"מ ש770 יחזור לידי החסידים.
כידוע שהיה משפט וכו' אבל כנוגע לפעול אין שום התקדמות !
כ"ט בחשוון תשס"ז
4. איפה הנהלת הישיבה ב770
מה זה שייך לאגו"ח? איפה הנהלת הישיבה?

הנהלת הישיבה נותנים ויזות לטרוריסטים ידועים. למרות שהוזהרו ע"י ההנהלה הגשמית וקיבלו רשימה של טרוריסטים הנה בגלל ענינים של מי בראש חתמו על הויזות ונותנים להם חדרים לישון ואוכל כדי שיוכלו לאיים על 770 וכל השכונה.

הרבנים לבקובסקי וזרחי חותמים על כל הויזות האלו. ושפרינגער וראפ מגינים עליהם. והשאר אין להם דיעה.

מענדי הענדל ממלמד אותם איך לתכנן ולהפעיל טרור, ושווי מברך אותם ומתועד איתם.

וכפי שראינו כבר בראש השנה איך ששווי ביצע מבצע עם הענדל לפני תקיעות להפריע את קריאת התורה כשספר תורה של משיח היתה פתוחה כמו הגרועים שבאומות. ומיד עברו לנגן את הניגונים הקדושים והמיוחדים של כל הרביים ביחד עם ה"יחי" ותקעו תקיעות בשופרו של הרבי עם הזכות של שפיכת דמים, בזיון ספר תורה וחילול מקום הכי קדוש שלנו 770!

אגו"ח לא שייך לכהנ"ל, והם לא יושיעינו. זה שייך להנהלת הישיבה.
כ"ט בחשוון תשס"ז
5. אבל אנחנו אשמים
נתנו להם לצרוח לאחר התפילה, נתנו להם לרקוד יחי לאחר קבלת שבת ,אפילו הנפנו את דיגלהם למען האחדות . ההתחנפנות הזאת לטרור מזכיר לכם משהו???
כ"ט בחשוון תשס"ז
6. שאלה טובה...
ועוד משהו: למה לא מביאים תמונות ?????
בטוח היה כמה שצלמו את זה!!!
כ"ט בחשוון תשס"ז
7. כולם יודעים את האמת
השקרנים הגדולים לא אומרים שקרים קטנים. הם אומרים שקרים גדולים, ובפרצוף, אפילו שכולם יודעים שזה שקר.כמו שבזמנו שאלו את בריה"מ למה אתם מונעים מיהודים לצאת והם אמרו: "אנחנו?!? מה פתאום?!? בכל חודש יוצאים כשלושת אלפים יהודים!"

ותחשבו על זה..
כ"ט בחשוון תשס"ז
8. די להתאסף ! יש לפעול ומהר !
לאחר פרעות הלילה המזעזעות -ולפלא שרק באתר של "הצד שכנגד" [אוך און ווי שאני נאלץ לכנות כך "תמימים" ש"התחנכו" במוסדות "של הרבי"] מופיע סיקור ותמונות וכמובן באופן של הפיכת הקערה על פיה לחלוטין(תופעה מוכרת מארגוני טרור ואויבים אחרים - להבדיל) ובאתרים החב"דיים שום כלום, אף מילה, מדוע ?! הם עוד עלולים להאמין בשקרים שלהם... -
היה מן הראוי שלא יפתחו את 770 עד שיתבצע ניקוי יסודי וסופי, חד וכואב ככל שיהי'ה, תוך העמדת המטורפים שסיכנו חיי אדם, לדין, ותפיסת שליטה (בה' לא בא'...) בכל הבניין! ולא לתת להם שום אפשרות ונתינת מקום לשוב ולעשות מבית קודשינו לעג וקלס ועיי חורבות.
מה הרעיון לסגור לשעה וחצי ולפתוח מיד?! לא לאבד את המומנטום ולפעול בדחיפות כדי למגר את התופעה האוכלת כל חלקה טובה במחננו ומחללת את שם ליובאוויטש.
טיים איז נאו !!!
כ"ט בחשוון תשס"ז
9. לא נכון
זה לא נכון לא כולם למדו שם
כ"ט בחשוון תשס"ז
10. עד מתי !!!
בושה !!!

כתלמיד ישיבה תיכונית, שהתקרב לחסידות ע"י מס' תמימים שמסרו שיעור תניא בישבתי, טסתי לשנת הקבוצה בחצרות קודשנו לפני כשנתיים, חזרתי לארץ הקודש שלא כמתוכנן לאחר שלושה חודשים ! פשוט הייתי מוזעזע מהתנהלות 770 מרכז העצביים של תנועת חב"ד העולמית זו שמעלה על נס את דגל אהבת ישראל ואהבת כל יהודי באשר הוא!!!! הייתי שם ראיתי הזדעזתי וחזרתי ארצה לישיבת ההסדר בארץ, כיום אני בצה"ל מסיים שנה וחצי שרות צבאי במסגרת הסדר וחוזר לספסלי הישיבה. חב"ד בישתם הרחקתם דחיתם .... הרבי שלכם מתבייש בכם אין לי בכלל ספק בענין,
יש בכם קומץ קטן מאד של אנשים אמתיים שפויים ומקושרים לרבי..! חבל !!! בתקווה לגאולה קרובה !
כ"ט בחשוון תשס"ז
11. תמונה אחת שווה אלף מילים!
אני לא מבין למה לא מעלים באתרי חב"ד את התמונות של אותם "תלמידי קבוצה" . שיראו כולם עם מי אנחנו מתעסקים, שההורים של אותם בחורים או אילו מאותם הורים שחושבים ח"ן לשלוח את אותם בחורים לישיבה בצפת..

שיתחילו להבין בחב"ד שזה פצצה שמתקתקת.

ישר כח למערכת שטורעם על הדיווחים הנפלאים מכינוס השלוחים המשיכו כך.
כ"ט בחשוון תשס"ז
12. ל-1
כנראה שלמערכת היקרה יש בכל זאת קצת יותר כבוד ממך לרבנים... וקצת יותר אהבת ישראל משיש לך...
אבל בכל זאת יש מקום למעט יותר אהבת ישראל גם בכתבה העדינה הזאת.
כ"ט בחשוון תשס"ז
13. הורדת הדגל לחצי התורן...
לאחר הלילה העצוב 770-בית חיינו.
ולמרות היותי מנושאי הדגל\ון עד עתה. החלטתי להצטרף למתביישים בדגל כזה שדי עשיו מחזיקים בו.
אינני רוצה לחנך את ילדי בדרך המנוגדת לקולו של הרבי.
ביגון ובבכי רב, הורדתי את הדגל...
כ"ט בחשוון תשס"ז
14. למה לפרסם באינטרנט?
למה בכל פעם שיש סיפור כזה מוצאים לנכון לפרסם את כל הלכלוך באינטרנט. הרי כל התקשורת הכללית יודעים להסתכל באתרים שלנו, ומי שמתלכלך זה לא המשיחיסטים שיושבים לעצמם "אין פעלץ" ב770 , אלא זה חב"ד העולמי, ודוקא השלוחים שסובלים מפרסומת הזאת.

נהניתי לראות שהתאפקתם כל היום ולא פרסמתם כלום, אז למה עכשיו פתאום?
כ"ט בחשוון תשס"ז
15. לא חושב שצריך לפרסם כל ענין של היפך אהבת ישראל
לא משנה מה מוצאו של היהודי, לא צריך לפרסם עליו שהתנהג בהיפך האהבת ישראל - וכ"ש אנחנו כחב"דניקים.
כך אנו למדנו (ולמדים) מהרבי באין-ספור דוגמאות - שגם אם הרבי העיר למשהו דאג שלא יפורסם הדבר (מעבר למקבל הביקורת) וכו' - וראה לדוגמא שי' ט"ו סיון תשמ"ב, ועוד.
תקוותי שדברים הללו היוצאים מהלב יכנסו אל הלב. ואין להאריך.
כ"ט בחשוון תשס"ז
16. האמת, אך האמת ורק האמת
בכינות תיכנס לישיבה בצפת, גם אני האמנתי כמוך, ולכן הלכתי לראות במו עיני, מה עושים שם בישיבה.
נוכחתי לדעת שאולי (והנני מדגיש "אולי") 2% הם מופרעים וכל השאר הם בחורים יקרים שביקרים, לומדים נגלה וחסידות, והלואי הרבה ישיבות היו לומדים מהם, אז לא היו מגיעים לכל זה.
להאשים את הרב וילשנסקי בגלל שהוא לא חושב כמוך, זה פשע מצדך!
הרב וילשנסקי הוא היחידי שמוכן לקבל כל אחד לישיבה (הכוונה בכל אחד: כל אחד אפילו כאלו שלא מתקבלים בישיבות אחרות, והוא מוכן לקבל אותם ולנסות להחזירם לדרך הישרה והנכונה. נכון לא תמיד זה מצליח, אבל ב80% זה כן מצליח, באם הרב וילשנסקי היה נוהג כמו שאר הישיבות, היינו מוצאים המון בחורים משלנו בבתי כלא ר"ל, כי לא איכפת לאף משפיע בישיבות בארה"ק ת"ו (אינני יודע מה קורה בארצות אחרות!) וכן לא לאף ר"י מהבחורים האלו. תמיד יש להם תירוץ טוב: "למה אני חייב לקבל אותו? יש ישיבות אחרות שילך שמה!" ובסוף אלו שרוצים ליכנס למסגרת ישיבתית מצליח להתקבל אצל הרב וילשנסקי, ורובם חוזרים למסלול, אבל לדאבונינו יש ספורים מהם שלא וזה התוצאה!
אז למה אתה מאשים את הרב וילשנסקי??? אדרבה תודה לו, באם לא הוא היה המצב בלתי נסבל כלל וכלל.
אני יודע שלא תקבל בנקל את מה שכתבתי, ומצד אהבת ישראל אני מבין לרוחך, אבל תתבונן קצת במה שקורה אצלינו ואיזה עגמ"נ סובל מזה כ"ק אדמו"ר, ותגיע למסקנה שהנהגה כזו וכתיבת דברים כמו שכתבת בתגובה מס' 1 לא ימהרו (על התגלות המשיח בודאי אין מה לדבר) עשיית סדר בליובאוויטש!
לעשות פשרה ושיהיה כמוני, גם לא יעזור,
זיי געזונט און שטארק, ותסלח לי אם פגעתי בך, לא זה כוונתי
ידידך התמים...
ל' בחשוון תשס"ז
17. שני צדדים? אובייקטיביות?
קראתי את הכתבה הזו אצלכם וקראתי כתבה מקבילה (לפחות על אותו נושא, מעבר לכך קשה לקרוא לה "מקבילה") בחבד.אינפו.
בשתי הכתבות מתואר צד אחד בלבד: אצלכם מתואר צד של אלימות (כפי שאני מבין מצד אלו המכונים "משיחיסטים" כלפי אלו המכונים "אנטי") ואילו שם מתואר צד שני של אלימות שכאן לא הוזכר כלל: תלישת הפרוכת בבית המדרש של הרבי, פגיעה במערכת שמעבירה וידאו משם לאינטרנט וכן הכאת בחורים (כנראה אלו המכונים "משיחיסטים" על ידי אלו המכונים "אנטי").
(מעבר לכל זה יש עוד נושא שפשוט לא הצלחתי להבין: כבר כמה פעמים גם כאן וגם שם מדובר על איזו תביעה בקשר לבעלות על בנין 770 - האם זה לא בנין ששייך לרבי וממילא לכל חסיד, לא משנה מה "הגדרתו"? אבל זה באמת נושא אחר).
כאשר קוראים את הדברים נראה שאי אפשר לסמוך על שום צד מכיון שכל אחד מציג רק צד מסוים ומתעלם לחלוטין מהצד השני.
שאלותי הן:
א. איך אפשר לקבל באמת תמונה אובייקטיבית ואמיתית על המתרחש ב770?
ב. האם יש שתי תנועות בחבד (או יותר)? פעם הסבירו לי שלחבד קוראים "חבד ליובאוויטש" בגלל שבזמן אחד האדמורים אז היו אדמורים נוספים שקראו לעצמם חבד ולכן קוראים "חבד ליובאוויטש" כדי לציין את סוג החסידות, האם גם היום כבר יש שתי (לפחות) חבד - "חבד אנטי" ו"חבד משיחסטים"? ואם כן - מי מהם חבד האמיתית?
אשמח מאד אם תוכלו להתייחס לשאלותי ברצינות, אשר חלק ממנה הוא התייחסות כוללת ומלאה ולא התייחסות חד צדדית.
בתודה מראש.
ל' בחשוון תשס"ז
18. עיינו בפורום של חב"ד אינפו
אינני נמנה על המשיחיסטים אבל בגלל שאני אוהד הרבה מהדברים אצלם [כגון:אהבת חברים,התמסרותם למבצעים,צניעות בנותיהן,והויתור על נוחיותם למען הזולת]וגם בגלל נסיוני בדבר הצורך לשמוע תמיד צד שני,אז אחרי שמישהו סיפר לי על אלימותם והוונדליות של המשיחיסיטים,נכנסתי לפורום של חב"ד אינפו ושם גיליתי גירסא אחרת לגמרי שמראה את כל הסיפור באור שונה,כמובן שאיני יודע עם מי האמת,אבל חשוב שהרוב הדומם ייחשף לטיעוניהם של שני הצדדים בטרם יתלהם.
ל' בחשוון תשס"ז
19. חסר משהו בסיפור - כבוד לובאוויטש
זה נשמע תמים מידי מישהו עצור? מישהו פצוע? איפה כל האינפורמציה? או שעדיף להרוג למען כבוד לובאוויטש?
ל' בחשוון תשס"ז
20. עד מתי
כאבא לילד שלמד בצפת אני גאה בהרב וילישנסקי ושימשיך להיות הישיבה הגדולה בעול.נחלאי גאה
ל' בחשוון תשס"ז
21. נאצים עם זקן ופאות
היטלר מחייך בקבר למראה ההתנהגות שלכם ברברים
ל' בחשוון תשס"ז
22. בהמשך לתגובה 1
מתי יבינו שכל אותם בחורים אלימים הגיעו בחסות הוויזות שנותן להם שלום דוב בער ברוד .שנמצא תחץ לחץ של שפרינגר
ל' בחשוון תשס"ז
23. וקדושת ביהכ"נ....??
"...לא רק גדרים המיוחדים למקום קדוש זה, בית רבינו..."
מה קרה עם קדושת ביהכ"נ וביהמ"ד?
קצת יהדות מותר!
ל' בחשוון תשס"ז
24. ל - 18
גם הנשים הערביות לובשות מטפחת.....
ל' בחשוון תשס"ז
25. חבל
למב לא מביאים תמונות מכל מה שהיה (המכות)
ל' בחשוון תשס"ז
26. חילול לויבאוויטש?!?1
כולם שואלים למה אינם מפרסמים תמונות וכו' משא"כ להבדיל באתרים שלהם מפרסמים וכמובן בלבלו את היוצרות - כיון שאנו לא רוצים לעשות חילול השם כמו שהם עושים -- לא רק אתמול אלא כל השנה במנהטן ובארץ מאן דכר שמי' אני יודע כו"כ שניתק את כל קשריהם לחב"ד מפני המשיחיסטים -- אבל היתי שם וכל הכבוד להשלוחים אברכים ובחורים שהשתתף ללחום למען ה' ןלמען כבור הרבי!!
ל' בחשוון תשס"ז
27. ל-18
כל המשיחיסטים שקרנים הם קרעו את הפרוכת הפכו את 770 והם כותבים הכל על הרב שם טוב והרב קרינסקי
הם עשו את כל הונדליזם (והם צבועים מצטרף ל-24)
ל' בחשוון תשס"ז
28. צודק
זה מזכיר לי מכו"כ כתבות שהיה בשטורעם ובפרט זה של הר"נ שאפירא http://shturem.net/index.php?section=cols&id=401&lang=hebrew
עכשיו רואים שהוא צודק במאה אחוז!!
ל' בחשוון תשס"ז
29. 5 אתה צודק
ל' בחשוון תשס"ז
30. גאולה שלימה
מי אומר שמה שכתוב פה זה האמת????????????????????????
ל' בחשוון תשס"ז
31. נראה שיש פה רק חלק מהאמת
למען ההגינות העיתונאית נכון יהיה לגנות את מי שהשחית את 770 בלילה בתלישה של הפרוכת והשללטים שלא לרוחו..והמחשב עם המצלמה של 770, והכל בשביל לא לעורר זעם על מוגזם רק על צד אחד.. "במלחמה אף אחד לא צדיק...."
ל' בחשוון תשס"ז
32. עכשיו ציטטו אתכם
בבחדרי חרדים.. בשביל מה הייתם צריכים להכניס את זה?
ל' בחשוון תשס"ז
33. רעבע ראטעוועט!!
הסיפור כפי שמוצג כאן הוא פשוט מזעזע וכמובן שאינני חושב שמישהו המציא את הסיפור אלא שכפי שהזכירו קודמי זה ברור שרק צד אחד הוזכר כאן כעושי הוונדליזם ואילו מהצד שעשה מעשי וונדליזם אחרים מתעלמים לגמרי ואינני מאמין שרק צד אחד היה אלים אל תספרו לי סיפורים הייתי 2 ב-770 מהשנתיים שאחרי ג' תמוז ומקרוב ראיתי שאף צד אינו צדיק מדי פעם באמצע ה"סדר" היו נשמעות צעקות פלוני בן פלוני ארויס פון זאל וכדו' ולעומת זאת בכל מיני יומי דפגרא זכורים לי מעשים אחרים של נסיון לתלישת מודעות ו"כפיית נוכחות" בואו נעשה כאן סדר עם כל המשפטים ודיונים שיהיו בעולם הרי הצד שנמצא כרגע ב770 לא יייכנע כ"כ מהר ואינני אומר שזה בא דווקא מצד הקדושה אבל מצד שני אני חושב שהצד השני היה הופך את המקום לרוח רפאים ולמקום עם דומיית מוות זאת עובדה שאלו המתקראים "משיחיסטים" הם בד"כ אנשים עם חיות והרבה מרץ ומי שאומר שהם רק משתוללים טועה ב100 % מכיוון שהם יוצאים למבצעים ומביאים מקורבים ומצליחים בחלק גדול מעבודתם ואמנם אי אפשר להתעלם מהעובדה שחלק מהם עושים חילול ה' וזאת כתוצאה מ"מקורבים" למיניהם שלא קיבלו הדרכה איך ומה מכיוון שהים בליובאוויטש אין לאף אחד זמן אליהם זו האמת העירומה כולם עסקנים ואוספי כספים ומכיוון שאין להם תוכן עמוק אחר הרי "איסטרה בלגינא קיש קיש קריא" וזה ברו שאי אפשר להכליל את כל המשיחסטיים בתארים אלו כולנו יודעים שיש בהם יהודים טובים ויקרים משלוחים מצליחים ועד נואמים בחסד עליון.
וכעת לצד ה"אנטי" זה ברור שהם יותר ממוקמים בעשיה עם העולם שבחוץ בהם שלוחים ועסקנים שמבקר ועד ליל עסוקים עם ה"חוצה" ומטבע הדברים חשוב להם שה"פנימה" ייראה יפה ייראה מכובד ויגרום לאותם יהודים להתקרב ולא חלילה להתרחק זה ברור שאפשר להבין את אלו המתנגדים לעניין ה"יחי" מבחי' עניינית שזהו עניין שברובא דרובא אינו מתקבל אצל אנשים נורמלים ובמיוחד אצל יהודים דתיים עם קצת רקע באידישקאייט שכל זה נשמע להם ככפירה וכמשיחיות וכו' ואכן יש בזה המון מן הצדק אני נתקלתי לא אחת בשליחותי ביהודים אוהדי חב"ד ומשתמשים בשירותי חב"ד בתפוצות שכל האמונה שלנו וההצהרה בדבר היות הרבי משיח הוא זר להם וצורם להם מאד אני תמיד טורח להסביר שזוהי אמונה פרטית שלנו כחסידים שהרבי שלנו הוא משיח ושזו לא סתירה לשום עניין יהודי ואדרבא ואני מבהיר להם כמובן שזו דעה אישית ושאינני מייצג את דעת חב"ד ושאינני מחזיק שיש לפרסם זאת או לדבר על כך בחוצות אלא זהו עניין פנימי ואכן אני רואה שבצורה זו הדברים מתקבלים הרבה יותר בהבנה ולא גורמים לריחוק אלא להיפך הם רואים שיש עם מי לדבר ,כעת לגופו של עניין מכיוון שעברו כמעט 13 שנה מאז היום המר ונמהר ג' תמוז ועדת חסידי חב"ד ב"ה גדלה וצעדה קדימה כמה צעדים בענייני שליחות ובקירוב יהודים לתורה ולליובאוויטש אך דא עקא הנושא של "משיחיסטיים" ו"אנטי" הוויכוחים והמריבות ממשיכים ביתר שאת ויתר עוז לצערינו כולנו!!
לדעתי מכיוון שעד עתה העובדות הן שה"משיחסטיים" התמקדו ב770 ונשארו שם בכל התוקף ואילו ה"אנטי" התמקדו ב"אוהל הקדוש" ועושים שם עבודה נפלאה בהקמת ישיבה וחידר (שבהתחלה צרם להרבה מאד מאנ"ש) וכן דואגים למקורבים ואישי ציבור נכבדים שמגיעים להשטתח על הציון הק' להדרכה מה וכיצד ווידאו של הרבי ומקום לכתיבת פנים מזונות לאחר ההשטתחות וכו' ובתחום זה הם מצליחים ב"ה אז מדוע שזה לא ימשיך כך ?? אינני מבין הרי המשיחיסטיים לא מגיעים לאוהל ולא מפריעים לאף אחד בענייניו שם אז מדוע שה"אנטי" לא יתמקדו ב"אוהל" ויבצרו שם את ענייניהם בחינוך ילדיהם בדרכם הם יתקשרו לרבי בדרכם הם באמונה שזהו מקומו של הרבי בגשמיות וברוחניות (ישיבות חדרים וכו')וממילא מקומם ב"אהל" חד משמעי עד מתי אפשר לפסוח על 2 הסעיפים ??!!

מה להם לחפש ב770- ??!!

אלא ..אלא..שהם עדיין מאמינים ש"קדושה איננה זזה ממקומה" ומתגעגעים לימים הטובים וכו' או שמא סתם צרה עינם בכך שהמקום תוסס ושמח שכבר היו שם 13 קבוצות שנה אחרי שנה שבחורים לומדים שם סמיכה שמתקיימים שם 3 מיניינים גדולים ביום שבשבת המקום מלא למרות כל עשרות בתי הכנסת בקראו הייטס??? אם זה מה שמפריע אז סימן שהם יודעים איפה הרבי נמצא ואיפה מרכז החיות והעצבים של הרבי מאיפה הרבי פעל ופועל במשך כל חייו להיכן הגיעו אנשים להתוועדויות ארוכת איפה חולקו דולרים וכוס של ברכה היכן הייתה יחידות הגבירים ועל איזה מקום בעולם עוד התבטא הרבי "בית תורה תפילה ומעשים טובים" ו"בית משיח" והשיחה המפורסמת של "בית רבינו שבבבל"
ואין להאריך בדברים המפורסמים לכל חסיד חב"ד ,מטרתי היא רק להציג את הדברים באור יותר בהיר באור בו מוצגים הצדדים היפים של 2 הצדדים ומצד שני הצדדים האפלים יותר רח"ל בהם מתלבש ה"בעל דבר" ומנסה להפריע
נסיים בכך שאחרי כינוס השלוחים והנאומים המרתקים שהיו שם הנאום של הרב קאנטור שפשוט דבר לעניין ולחץ על הנקודה שצריך להיות לנגד עיניו פאר וועמען איז מען דא און פאר וואס איז מען דא און צוליב ועמען ארבעט מען ולא ייתכן שהרבי יכבד או יאהב עבודה שמלווה בהיפך אהבת ישראל וזה לא משנה איזה צד הרי "אליבא שנפשיה" אף אחד לא חושב שכשהרבי יחזור עוד מעט בע"ה הוא ייתן תפיכת שכם על גבו של חסיד זה ואילו לשני יבטל בידו .... כי הלוואי ויכולנו לעשות רק נחת לרבי בכל יום ובכל עת ובכל שעה בהתגלות מלכינו משיחינו נאו!!!
ל' בחשוון תשס"ז
34. rabbi@jewishlouisnana.comi
Metzad Vehyisem Nekim. I see there are many people who believe things that never happened and even those who write the truth are afraid to sign their name. So I will sign my name. The report of chabad.info is full of SHkorim. This was real Machlokes Korach Vadaso and not two sided. The Shluchim, and I was one of those sitting right next to the Tzfas Farbengen, just wanted to Farbreng and were not bothering anybody

Then when Rabbi Shemtov came, Tzfas bocherim gathered and attacked by throwing benches, food and many Siddurim/Seforim. I have never seen anything as painful to the Rebbe since Gimmel Tammuz, clearly showing that the Tzfas Bocherim do not believe in Chai Vkayam. Every one should say a Kapittel Tehillim for these poor, and in some cases sincere, Tzfas Bochrim who chose to make war, attack and throw Sforim and Benches on the Rebbe's Shluchim in the Rebbe's own Daled Amos! Can their Mechanchim say ‘Yodienu Lo…’
Of course there were some Bochrim who came to Farbreng with the Shluchim who did not act one hundred percent appropriately, and I don't condone it, but it was MAYBE five percent of the violence and it was AFTER the Tzfas Bocherim THREW their holy Siddurim, with the Yechi's on it, as if they were footballs, and AFTER all the rest of the attacks.
Yossie Nemes -Metairie Louisiana rabbi@jewishlouisiana.com
ל' בחשוון תשס"ז
35. לאזן ולהסביר
א. שמתי לב שישנם הרבה תגובות "כביכול" סיפורים שנכתבו בכמה אתרים, עגון בחור מישיבה תיכונית ועוד ועוד
ב. ל-17 ולעוד אלו שקראו את האתר שלהם וראה כתבה אחרת, לך תדע עם מי האמת.
בקשר לפרוכת מעדי ראיה שהם הורידו אותו בגלל שפחדו שיורידו- כך שאף אחד לא הוריד פרוכת
אינני יודע אם קראתם גם את האתר החב"ד השני שמושמץ אצליהם, והביא את הדברים כהוויתם, פשוט ישבו והתועדו והפריעו לאורך כל ההתועדות, ובתמונות אתה יכול לראות חלק הזאל חשוך. "ההתפוצצות" קרה כשהרב א. שם טוב נכנס להתועדות שהוא שנוי נפשם וכך התחילו את ההתקפות אלו התקיפן ואלה התגוננו, מהשטח ידועים שהם (אני משתמש) ורק הם חיכו שיבואו להתוועד ונפוצץ את זה, ישנם שמות מי שעמד מאחורי כל זה.
לסיכום ליובאוויטש חי וקיים ויישר כח גדול לשלוחים וחבל וכואב שהיעקב הלך לדרכו מהבעקנט נגרם ההיפך בגלל כמה שוטים שיש להם צרות עין שחב"ד חי וקים!!!!!!!!!! והשלוחים הם החב"ד אמיתי. נקודה!
ל' בחשוון תשס"ז
36. אין סינון לתגובות?
מה אתם מאשרים תגובות שקוראים ליהודים נאצים? תגידו אתם נורמאלים, שוולפא קרא לשמאלנים בהתנתקות נאצים נזכקתם, עכשיו אתם מאשרים תגובות שקוראים לחסידים נאצים?
קצת מחשבה ואחריות.
ל' בחשוון תשס"ז
37. שקר
המשיחיסטים קרעו את פרוכת היחי שלהם כי הם פחדו שזה לא יהרס (אחי היה שם)
ל' בחשוון תשס"ז
38. למה אתם מסלפים את האמת
למה לקרוע את הפרוכת? למה להביא שוטרים ל770? למה להרוס את ליובאויטש? לכו למקום שאתם תמיד הולכים! מה קרה מישהו... צריך לעשות רושם ושליטה? בישביל זה לקרוע את השלט שהיה לעיני הרבי? וממשיך.....
ל' בחשוון תשס"ז
39. ל16 בנוגע להרב ווילשאנסקי
אמנם נכון שמספר הבחורים הפרועים הם מוגבלים לפי ערך (איזה 10 אחוז) אבל זה רק בכמות, באיכות הם רוב המכריע כי הם נחשבים כהחסידים הגדולים הכי מקושרים והכי מסורים ל"הרבי" הם הדוגמא חי' מה שהישיבה והמשפעיים היו רוצים שכולם יהיו

השמות הכי מטורפים (קופציק, פרישמן, שניידרמן וכו') הם אחריים על כל האירגוניים וכל הסדרים ואלו שעדיין לא נהפך לאלימיים מטורפים נחשבים כלא בישלו כל צרכן בהדייסא של ישיבת חב"ד צפת

כ"ז תיור אמת ויציב מהמצב של הישיבה וברור אצלי שזה באחריות הישירה של הרב ווילשאנסקי, מיידוניק והשאר
א' בכסלו תשס"ז
40. דעת הרב"י.
שמענו מהרבי עו ד לפני שנים רבות, כאשר המחלוקת היתה עדיין בחיתוליה ולא הגיעה למימדים שכאלו סיפור על כך שתלמידי הבעל שם טוב שאלו את רבם פעם במי לצדד בזמן המחלוקת בין רבי יעקב עמדין ורבי יהונתן אייבשיץ, הבעל שם טוב ענה לתלמידיו שלא יתערבו כלל במחלוקת שכן היא שייכת לדור הקודם ולא אליהם, והרב"י אמר שכך גם היום (כלומר אז, לפני שנים) שכל המחלוקת של המשיחיסטים\לא משיחיסטים היא מחלוקת של הדור הקודם ולא קשורה כלל לדור שלנו. אם כן - למה לנו להגרר בכח לתוך מחלוקת שכזו שאינה קשורה כלל לדורנו וממילא לא מסייעת לעבודתנו הכללית והפרטית???
א' בכסלו תשס"ז
41. סיפור
תפילת נעילה בבית הכנסת של הבעש"ט, מתח באוויר. והנה לפתע נשמעת צעקה 'קוקוריקו', עד מהרה נזעקו כמה חסידים ע"מ להשתיק את הנער הנבער, והנה הבעש"ט מחייך: "בזכות קריאתו של אותו נער תמים נפתחו שערי שמים" אמר.
לאחר שנים, הבעש"ט כבר איננו איתנו, תפילת נעילה, והנה נכנסים לביה"כ קבוצת כפריים בריונים, נבערים וחסונים והם מכריזים בצעקה 3 פעמים 'קוקוריקו, קוקוריקו, קוקוריקו'... ומאז אחרי כל תפילה נשמעת הקריאה ו... הבעש"ט כבר לא איתנו...!
א' בכסלו תשס"ז
42. 11, אתה שואל למה?
התשובה פשוטה, פשוט לא היו אלימים צפתיים.....
א' בכסלו תשס"ז
43. 770live.com was off. why?
to 42.
if there was no attacks from the yechinik flagwaving tzfatim, then why did they shutb 770live.com in the beginning of the night?
ב' בכסלו תשס"ז
44. מדהים מדהים

מאז אותו האיש מב"ב

 לא היו כאלו שהפיצו שנאה כמותם..

ט' בכסלו תשס"ז