יחיאל קדישאי במהלך הראיון
יחיאל קדישאי במהלך הראיון צילום: שטורעם
"הרבי אמר: לעלוב, אהבת ישראל"

"רגע עם הרבי", הפרויקט המיוחד ב'שטורעם' מארח היום את מי שהיה ראש לשכתו של ראש הממשלה מנחם בגין ז"ל, מר יחיאל קדישאי (מולטימדיה)
יאיר בורוכוב

לקראת יום הבהיר י"א ניסן, יום הולדתו של הרבי, פתחנו, כאן ב'שטורעם' פרויקט מיוחד "רגע עם הרבי", במסגרתו נראיין מידי יום אישיות שנפגשה עם הרבי, בסיפור על זכרון מיוחד, על הקשר עם הרבי, ויחידות מיוחדת – זכורה במיוחד.

הראיונות בוידאו מתקיימים עם אישי ציבור, חברי כנסת לשעבר, רבנים, עיתונאים ועסקנים. במסגרת הפרויקט מתראיין היום מי שהיה עוזרו, ראש לשכתו, ואחד האנשים הקרובים ביותר לראש הממשלה מנחם בגין ז"ל, יחיאל קדישאי.

יחיאל קדישאי ליווה את בגין לאורך כל דרכו. בצעירותו היה איש מחתרת האצ"ל ונטל חלק במאבקים על הקמת המדינה. כחייל בבריגאדה היהודית רכש בחשאי נשק עבור המחתרת. קדישאי פעל באירופה להעלאת ניצולי השואה לישראל וחזר באנייה "אלטלנה".

קדישאי מספר כיצד הציגו אותו בפני הרבי במהלך היחידות של מנחם בגין אצל הרבי. "הרב חדקוב אמר לו שאני חסיד לעלוב, הרבי הרים את ראשו, הסתכל עלי ואמר: או, אהבת ישראל". קדישאי מספר: "ראש הממשלה התרשם מאד מהרבי. זה היה טבעי שהוא יבקר אצל הרבי, והיה טבעי שהם יעריכו אחד את השני".

הוא מספר על הייחסים בין עסקני חב"ד וחסידי חב"ד לבגין: "הרב מיידנצ'יק ע"ה היה בן בית אצל בגין, בכל הזדמנות היינו נפגשים, היינו מגיעים לכפר חב"ד לא פעם. בגין חיבב אותו מאד, הייתה לו תמיד דלת פתוחה אצל ראש הממשלה".

לצפייה בכתבה לחצו על כפתור ההפעלה או לחצו כאן:

ג' בניסן תשס"ז
צילום: שטורעם
 
תגובות
3
1. תודה על התוכנית
תוכנית יפה מאוד.
על בסיס "אהוב את הביקורת", אבקש להעיר כי בעריכה להשמעת הראיונות, מומלץ להנמיך או להוריד לגמרי את קולו של המראיין.

תגובות ושאלות שונות מצד המראיין: כן, אה אה, וכדומה הם מצויינים בשעת הראיון עצמו, לדובב ולעורר את המרואיין, אבל אינם נשמעים ומצטיירים טוב בעת שידור הראיון.
ג' בניסן תשס"ז
2. בלי חידושים מיוחדים
א. ייש"כ על התכנים המעניינים.
ב. לא שמענו בראיון איתו איזה חידוש מיוחד.
ג' בניסן תשס"ז
3. אין כבר מה לחדש
הכל נכתב סופר ונאמר. רק חשוב מפעם לפעם להעלות שוב את הנושאים והענינים. ומה טוב בצורה כל כך מושכת ומכובדת, באמצעות וידאו.
ג' בניסן תשס"ז